Львів відзначатиме 150-річчя з дня народження доктора Євгена Озаркевича

08:15, 30 травня 2011

Львів вшановуватиме пам'ять Євгена Озаркевича – українського лікаря і науковця. У четвер, 9 червня, виповнюється 150 років від дня його народження. В цей день Українське Лікарське Товариство у Львові планує проведення меморіальної конференції.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради, розпочнеться захід о 14:30 спільною молитвою в каплиці благодійної установи «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького», що розташований за адресою: вул. Озаркевича,4. А о 15:00 год. в конференц-залі шпиталю розпочнеться історико-меморіальна конференція його пам'яті.

На конференції виступлять: професор Я. Ганіткевич «Євген Озаркевич – один із засновників новітньої української медицини»; Головний лікар шпиталю доктор В.Семенів «Євген Озаркевич – творець «Народної лічниці», професор О. Кіцера «Євген Озаркевич – перший Голова Українського Лікарського Товариства у Львові»; професор Б. Білинський «Видавнича діяльність Євгена Озаркевича»; доктор Дзвінка Чайківська «Сучасн реалії та перспективи розвитку Благодійної установи «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького».

Конференція завершиться демонстрацією фільму про історію шпиталю та ознайомленням із його відділами.

Українське Лікарське Товариство у Львові планує ще низку заходів, присвячених ювілею цієї великої постаті в історії української медицини. Серед заходів – свято вулиці Євгена Озаркевича (у вересні 2011 року), науково-практична конференція за основними напрямками його клінічної діяльності (жовтень 2011 року). До участі запрошують усіх охочих.

Довiдка ZAXID.NET
Євген Озаркевич - ініціатор створення і директор першої української амбулаторії «Народна лічниця», автор перших в нашій історії наукових медичних праць, опублікованих у Львові українською мовою, дійсний член НТШ, засновник і редактор «Лікарського збірника» - першого науково-медичного видання українською мовою, перший укладач наукової української медичної термінології, перший доцент – викладач медичних дисциплін українською мовою, автор багатьох науково-практичних та громадсько-політичних публікацій, засновник і редактор першого українського санітарно-гігієнічного журналу «Здоровлє», перший голова Українського лікарського товариства у Львові, представник українських лікарів на міжнародних наукових конгресах, видатний громадсько-політичний діяч, старший санітарний радник та член Найвищої ради здоров’я у Відні.