Львів відзначає 150-ту річницю від дня народження Михайла Грушевського

12:54, 29 вересня 2016

Сьогодні, 29 вересня, у Львові відзначають 150-ту річницю від дня народження відомого українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського. В місті вже відбулися урочисті заходи, зокрема, очільники міста та області разом з громадою міста поклали квіти до пам'ятника Михайлу Грушевському.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазачив, що українцям потрібно краще зрозуміти історію нашої країни, особливо це стосується минулого століття, яке було надзвичайно складним для нашої держави, передає прес-служба Львівської міськради.

«Ми не можемо передбачити, яким буде завтрашній день. Ми точно знаємо, якщо ми будемо враховувати помилки минулого століття, якщо ми будемо більше часу працювати для єдності нашої країни, то будемо мати шанс... Ми повинні робити висновки з нашої історії і рухатись тільки вперед до перемоги», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, передає прес-служба Львівської міськради.

Відбулася й молитва, яку очолив Владика Димитрій. Після покладання квітів усі охочі відвідали урочистості в Державному меморіальному музеї М. Грушевського (вул. І. Франка).

Також програма передбачає урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченої 150-річчю від дня народження відомого діяча, круглий стіл «Михайло Грушевський. Історія, яку творив і писав Він», презентації: науково-музейного видання «Листування Михайла, Марії та Катерини Грушевських. Книга друга», музейного фільму «14-й місяць Михайла Грушевського у Львові», відкриття виставок про Михайла Грушевського, нагородження авторськими музейними медалями грушевськознавців, екскурсія «Львівські адреси родини Грушевських».

Довідка. Михайло Грушевський (1866-1934) – український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918). Член Історичного товариства імені Нестора-Літописця, дійсний член Чеської АН (1914), почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917), член-кореспондент ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автор понад 2000 наукових праць.