Львівська міська рада ухвалила звернення до керівництва держави, Генпрокурора та голови ВРУ з вимогою повернути Львівський автобусний завод (ЛАЗ) у державну власність. "За" проголосувало 74 депутати.
На сесії також виступив представник ветеранів колективу ЛАЗу Роман Пак, який наголосив, що власник доводить завод до банкрутства, з нього втікають фахові працівники.
Наприклад, 2008 року, нагадав він, власник вісім місяців не виплачував працівникам зарплату.
Роман Пак наголошує, що судовими рішеннями доведено незаконну приватизацію заводу, однак досі власник доводить ЛАЗ «до загибелі».
«Раніше ЛАЗ виробляв 14 тис. автобусів на рік, 27 тис. комплектів гідрокоробок... Зараз завод довели до банкрутства", - сказав Роман Пак.
«Це звернення ми надішлемо усім депутатам Верховної Ради, щоб привернути особливу увагу тих, які були обрані від Львівщини, а це більше 10% українського парламенту. Треба, щоб наші депутати Ради активно включилися у цей процес. Ми маємо показати якісний приклад захисту наших людей і нашого виробництва. Тому що ці факти вражають і лякають», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
Нагадаємо, що більше тижня п’ять ЛАЗівських автобусів АТП-1 не курсують через поломки. «Стоїть п’ять автобусів з відірваними мостами. Ремонт одного автобуса – це тисячі гривень», - сказав директор підприємства Михайло Сидорович.
Додамо, що 14 листопада 2012 року на сесії Львівської міської ради мер Андрій Садовий сказав, що керівництво ЛАЗу ставиться до людей, як до рабів. «Там, де є ЛАЗ, там є суцільні проблеми», - додав мер.
Власником холдингу Львівського автобусного заводу є Ігор Чуркін.