Львів вийшов з числа лідерів продажу піратського програмного забезпечення

08:29, 2 лютого 2011

Компанія «Майкрософт Україна» висунула позови чотирьом мережам, що продають техніку, за розповсюдження піратського програмного забезпечення. Такі факти були зафіксовані у магазинах «Фокстроту», «Технополісу», «Алло», «Діавесту». Про це 1 лютого під час прес-конференції у Львові повідомив партнер юридичної фірми «Лексфор», яка представляє інтереси «Майкрософт Україна», Владислав Шаповал.

Він зазначив, що в деяких з цих мереж факти продажу неліцензійного програмного забезпечення в межах моніторингу за системою "Таємний покупець" помічено неодноразово, тому сума претензій сягатиме кілька десятків тисяч гривень.

В.Шаповал уточнив, що фактів продажу неліцензійного ПЗ у крамницях цих мереж на Львівщині не зафіксовано. Проте під час наступної хвилі спостережень "Таємний покупець" їх будуть моніторити особливо пильно. Кожен магазин чи сервісний центр, де побував таємний клієнт, отримує повідомлення про виявлені порушення. Якщо наступна хвиля акції показує, що ці порушення не усунено, то до них застосовуватимуть не лише попередження, а й юридичні претензії.

Керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності "Майкрософт Україна" Юрій Омельченко повідомив під час прес-конференції, що результати чергової хвилі моніторингу "Таємний покупець" наприкінці 2010 року, показали, що 37% точок продажу комп’ютерної техніки та сервісних центрів у Львові пропонують покупцям встановити на комп’ютери піратське програмне забезпечення або продають їх із уже встановленою неліцензійною операційною системою. Однак, порівняно з попереднім таким дослідженням, цей показник знизився на 12%. Так Львів вийшов з числа лідерів з продажу піратського ПЗ в Україні.

Відповідно до останньої хвилі моніторингу, який охопив 837 точок продажу в Україні, найвищий рівень піратства зафіксовано у Вінниці, де у 55% випадків пропонується встановити неліцензійне ПЗ, Миколаєві та Одесі - 48%.

Боротьба "Майкрософт" з розповсюдженням піратських продуктів, за словами Омельченка, буде посилюватися. Перевірятимуть мережеві магазини, роздрібні, сервісні центри, та підпрєимців, які займаються встановленням програмного забепечення.