Львів впритул наблизився до межі спалаху кишкових інфекцій

Щодня кількість невивезеного сміття у місті зростає на 200 тонн

10:21, 19 червня 2017

Через проблеми із вивозом сміття кількість невивезених твердих побутових відходів щодня зростає на 200 тонн. Про це під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами керівника управління охорони здоров'я ЛМР Володимира Зуба, через накопичене сміття у Львові рекордно високий ризик спалаху кишкових інфекцій.

«Спостерігаючи за динамікою накопичення сміття, а також враховуючи стабільність підвищеної температури повітря, я як начальник управління охорони здоров'я повинен заявити, що у місті зараз надзвичайно високий ризик спалахів кишкових інфекцій. Ризик нанесення шкоди здоров'ю мешканцям таким високим, як сьогодні, ще ніколи не був. Тому якщо ми не забезпечимо регулярний вивіз сміття, нас можуть чекати неприємні наслідки, пов'язані зі здоров'ям мешканців міста», – заявив Володимир Зуб.

За словами голови департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірини Маруняк, оскільки від п'ятниці компанія «АВЕ Львів» від не вивозить сміття з міста, районні адміністрації проводять наради із іншими перевізниками, аби ті вивозили ТПВ із майданчиків, що обслуговуються «АВЕ Львів».

«На сьогодні невивезеним сміття залишається на 403 майданчиків. На деяких майданчиках сміття лежить більше місяця часу. Критичною ситуація є в трьох районах – Сихівському (сміття невивезено із 193 майданчиків), Шевченківському (99), Франківському (67)», – розповіла Ірина Маруняк.

До ранку понеділка, 19 червня, у місті накопичилося більше 8,5 тисяч тонн сміття, для вивозу якого потрібно 850 машин.

Водночас прийняте на попередньому засіданні комісії звернення до прем'єр-міністра та секретаря РНБО про введення у Львові надзвичайного екологічного стану залишилось без реакції. За словами заступника мера Львова з питань ЖКГ Сергія Бабака, таке звернення надіслали ще 12 червня.

«У понеділок, 12 червня, ми зверталися з листами до прем'єр-міністра, до секретаря РНБО з проханням ввести надзвичайний екологічний стан. Станом на сьогодні жодної офіційної реакції на наше звернення немає. Крім того продовжуються затримання і повернення автомобілів зі сміттям до Львова. Під Києвом було безпідставно затримано дві машини, які везли 40 тонн сміття. Після затримки вони під конвоєм повертаються до Львова», – заявив Сергій Бабак.

Під час засідання позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки вирішили ще раз звернутися до прем'єр-міністра та РНБО з проханням ввести у Львові надзвичайний екологічний стан, а також надіслати кожному народному депутату листа з проханням вплинути на уряд.

Водночас мер Львова закликав мешканців міста сортувати сміття, оскільки передусім перевізники вивозитимуть органічні відходи.

«Нагадую львів'янам, починаючи з цього тижня ОСОБЛИВА увага сортуванню. У першу чергу будемо вивозити органічні відходи. Суворо дотримуйтесь відповідних позначок на тих контейнерах, де вони є. Інші ознакуємо протягом 10 днів», – написав після засідання комісії з надзвичайних ситуація Андрій Садовий на офіційній сторінці у Facebook.