26 квітня Львівська міська рада в особі заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва підписала Декларацію про соціальне партнерство з Донецькою паливно-енергетичною компанією (ДТЕК). У межах декларації у Львові та області впроваджуватимуть соціальний проект «Телемедицина», який має покращити діагностику та виявлення онкологічних та кардіологічних недуг.
Угоду також підписали в.о. генерального директора « Західенерго» Володимир Мазяр, міський голова Бурштина Петро Курляк та селищний голова Добротвора Роман Ніколаєв.
Як зазначив під час підписання угоди міський голова Львова Андрій Садовий, заробляння грошей є талантом, який треба використовувати на добрі справи.
«Приємно, що Ваша компанія ще до підписання цих важливих документів співпрацює з нами вже щодо Фестивалю науки, у питаннях медицини. Сподіваюсь, Ви покажете добрий приклад всім великим компаніям, що талант заробляння присутній тоді, коли є і талант соціальної відповідальності, соціального партнерства. Ми повинні виховувати тих, хто вміє заробляти і давати, але й тих, хто вміє отримувати, щоб було розуміння, що Ви не робите за когось роботу, а даєте імпульс, щоб була спільна синергія», – наголосив Андрій Садовий, звертаючись до представників ДТЕК.
Мер додав: «Компанія займатиметься великою справою – це генерування енергії, але вона буде використовувати наші ресурси, зокрема, людські. Тому приємно, що вона бере на себе співвідповідальність за багато соціальних проектів у Львові».
Своєю чергою директор із зовнішніх зв’язків ДТЕК Олександр Толкач наголосив, що компанія вже давно визначила для себе важливість соціальної відповідальності, відтак ще 2007 року від одноразових акцій і благодійних внесків перейшла на систему соціальної відповідальності.
«Бізнес не може не бути соціально відповідальним, не може працювати без якісної співпраці з населенням», – сказав він.
Олександр Толкач зазначив, що, підписавши сьогоднішню Декларацію, Львів приєднується до 15 міст, які вже є учасниками соціальних проектів компанії. «Це великий крок, це продовження нашої роботи», – додав він.
За словами Толкача, Декларація є рамковою, відтак щороку будуть опрацьовуватись конкретні проекти в регіонах. Перший – це проект «Телемедицини». «Проекти проходять як за кошти ДТЕК, так і за кошти донорів… Щодо проектів, вони різні – від реформування систем теплопостачання до будівництва і ремонту лікарень», – додав він.
Зазначимо проект «Телемедицина» має на меті побудувати всеукраїнську телемедичну мережу для покращення діагностики та виявлення захворювань у населення, зменшення витрат на надання допомоги мешканцям. Створення телемедичної мережі в медзакладах Львова та області, кажуть її організатори, має забезпечити можливість для мешканців віддалених регіонів отримувати медичні консультації за напрямками онкологія і кардіологія від кваліфікованих фахівців, отримувати послугу «second opinion» (альтернативну думку лікаря). Лікарі також зможуть за допомогою цієї мережі організовувати онлайн-консиліуми, наукові дискусії.
Своєю чергою керівник Західного регіонального правління «МТС Україна» Кирило Дмитрієв розповів що робота мережі організовуватиметься на базі оптоволокна компанії, а необхідним обладнання конференц-зв’язку планують забезпечити 7 закладів охорони здоров’я Львова і області.
Деталі «Телемедицини» фахівці обговорюють сьогодні у Львові на круглому столі. Проект організовується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, ДТЕК та фонду «Розвиток України» Ріната Ахметова.