Сьогодні, 23 жовтня, у Львові відзначають десятиріччя першого в Україні і на теренах СНД випуску ландшафтних архітекторів. З цієї нагоди організатори проводять міжнародну конференцію "Ландшафтна архітектура в контексті сталого розвитку".
"Ландшафтна архітектура та її фахівці відіграють вагому роль у забезпеченні сталого розвитку міст, областей, регіонів і в цілому кожної країни. Останні роки науковці, викладачі та студенти нашого університету (Національного лісотехнічного університету України) успішно працюють над створенням нових об’єктів ландшафтної архітектури, серед яких - Ботанічний сад Хмельницького національного університету, а також реконструкція старовинних парків Львова, Хмельницького, Трускавця, Любіня Великого", - зазначив академік НАН України Михайло Голубець.
За словами доктора сільського-господарських наук, професора Володимира Кучерявого, у Львові давно пустує місце міського ландшафтного архітектора, що дуже погано відображається на вулицях, наприклад, на вул. Чорновола не збережено баланс промислових об’єктів та зелених зон.
Як запевнила доповідач, професор, директор Інституту ландшафтного планування Аграрного університету (м. Відень) Герда Шнейдер, Україна, зокрема Львів, може отримати чимало грантів Європейського Союзу, які скеровані на ландшафтну архітектуру певного району. "Ми задіюємо населення у планування ландшафтно-архітектурних заходів, тому що вони знають свої потреби. Причому місцеве населення залучено до співпраці від самого початку: влада розповідає яку мету вони переслідують, населення, що вони потребують. Такі проекти, де задіяна громадськість, підтримує Європейський Союз", - зазначила Г.Шнейдер.