"Місто повинно продовжити початі в минулому році роботи з енергозбереження. Не відкладаючи на потім, необхідно заізолювати існуючі теплотраси та вкласти кошти в їх ремонт. Зараз ми в добу втрачаємо 240 тонн води, яка "втікає" із систем опалення. При цьому навіть складно порахувати втрати гігакалорій, які гріють траву і повітря. Відтак, спочатку необхідно поміняти наші теплотраси та тепломагістралі. Ефект економії не забариться", - вважає депутат Львівської міської ради, заступник голови інженерної комісії Олег Бас.
За його словами, Львів в найкоротший термін повинен визначитися з видом альтернативного палива, яке застосовуватиметься замість газу на ТЕЦ та в котельнях попри запевнення посадовців, що все запуститься мало не від завтра, далекі від реалізації.
"Я вважаю, що для початку нам треба визначитися, яке саме альтернативне паливо ми будемо використовувати і, відповідно, як ми реконструюватимемо міські котельні. До того ж, потрібно прорахувати, скільки нам цього палива потрібно, яка його ціна і чи не зросте вона в майбутньому," - стверджує Олег Бас.
За його словами, зараз мова йде про біомасу, вугілля, мазут. Проте. ми не маємо навіть приблизних розрахунків вартості самих енергоносіїв і вартості реконструкції котелень, створення підготовчих циклів та обрахунку ефекту для львівської екології.
"Використанню у котельнях біомаси повинне передувати створення підприємств, які її перероблятимуть. Окрім того, треба, щоби хтось цю біомасу збирав. Те ж стосується і вугілля - необхідно мати, де його зберігати, готувати (подрібнювати для спалення), Наскільки мені відомо, зараз керівник "Львівтеплоенерго" перебуває у Донецьку, де веде переговори із однією з фірм про можливість інвестування коштів у ТЕЦ-2. Натомість ця фірма пропонує нам в якості альтернативи газу донецьке вугілля. Хоча, на моє переконання, ми в жодному разі не повинні відкидати місцеві потужності. Це взагалі мало б стати пріоритетом", - повідомив Олег Бас.
На переконання депутата, поки йтиме робота з прорахунків необхідних капіталовкладень, кошти на ізоляції теплотрас необхідно вже закласти в бюджет розвитку міста, щоб увійти в новий опалювальний сезон з мінімальними втратами.