У 2013 році до міського бюджету від збору за місця паркування автотранспорту надійшло понад 3 млн 48 тис. гривень.
Про це йдеться у звіті про роботу департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.
До збору коштів за паркування автотранспорту на території міста було залучено 100 операторів паркування для обслуговування 111 майданчиків на загальну кількість 3059 парко-місць, укладено 9 договорів для потреб службового використання на 66 парко-місць.
Для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями на майданчиках для паркування відведено 305 парко-місць.
В. о. начальника управління транспорту і зв'язку Львівської міської ради Олег Вілюра пояснив, що це лише кошти, які отримує міський бюджет. Решта коштів йде на оплату праці працівникам, облаштування інфраструктури.
Проведено 5 конкурсів з визначення операторів паркування.
Через щорічне зростання з 2011 року ставок збору за місця паркування транспортних засобів і необхідність запровадження технічних пристроїв (паркоматів) для збору коштів, з ініціативи операторів паркування протягом 2013 року було розірвано 6 договорів на загальну кількість 172 парко-місця, що призвело до зменшення надходжень до міського бюджету.
Так, у 2012 році від збору за місця паркування автотранспорту до міського бюджету надійшло 3 млн 115 тис. грн, у 2011 – 3 млн 427 тис. грн.
Тариф на послуги з паркування транспортних засобів у 2013 році і сьогодні становить 4 грн./год. в I паркувальній зоні та 2 грн./год. - в II зоні.
Нагадаємо, у жовтні 2012 року у Львові презентували концепцію впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста з одночасним створенням вільних від транспорту пішохідних зон. Концепцію розроблено з метою повністю вивести з історичного ядра Львова вуличне паркування. Концепція поділена на три стадії з конкретними термінами виконання.