7 червня «Львівобленего» погрожує залишити Львів без водопостачання. Заборгованість комунального підприємства «Львівводоканал» перед енергетичною компанією на 1 червня цього року сягнула 2,2 млн грн. Відтак «Львівобленерго» надіслало повідомлення про загрозу знеструмлення насосних станцій «Львівводоканалу».
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
«Зважаючи на реальну загрозу знеструмлення об’єктів водопостачання міста, керівництво «Львівводоканалу» звернулося у прокуратуру з клопотанням про заборону відключення підприємства від електропостачання відповідно до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» (ст. 6 розділ II)», – зазначають в мерії.
«Львівводоканал» разом з усіма водоканалами України став заручником необґрунтованого росту тарифів на електроенергію. Видатки підприємства зростають щомісяця, загалом за останніх 2 роки тарифи на електроенергію зросли в 1,5 рази. Відтак нарахування за спожиті енергоносії у травні уже сягнули 9 млн грн. До порівняння - у травні 2009 року ми сплачували 6 млн грн. Здорожчання енергоносіїв призвело до здорожчання сировини і матеріалів, паливно-мастильних та інших матеріальних витрат.
Тарифи на електрику піднімає НКРЕ, а оскільки ми стали ліцензіатами НКРЕ, вони ж визначають і наш тариф – на водопостачання і водовідведення… Але, що дивно, єдиний регулятор щомісяця справно коригує тарифи для енергетичних компаній й водночас не чує аргументів водоканалів, які є найбільшими споживачами електроенергії. У результаті такої цінової політики збитки «Львівводоканалу» за минулий рік сягнули 37 млн грн», - зазначив директор ЛМКП «Львівводоканал» Мирослав Заплатинський.
Як зазначили у ЛМКП «Львівводоканал», ситуація критична по всій Україні. Минулого тижня енергетики знеструмлювали водоканали Луганська (борг 232 млн грн), Керчі (37 млн грн), та Ужгорода (14 млн грн).
«У випадку навіть короткотривалого відімкнення електроенергії на насосних станціях ми матимемо величезні технологічні проблеми з розбалансуванням роботи водопровідних систем, гідроударами, поривами мереж. Зупинка каналізаційних очисних споруд може спричинити екологічне лихо. Не кажучи вже про соціальні напругу, адже у спеку без води опиняться лікарні, дитячі садки», - наголосив Мирослав Заплатинський.
З початку року ціни на електроенергію для комунального підприємства «Львівводоканал» зростали шість разів: 4% у січні, 5% у лютому, 2,4% у березні, 1,5% у квітні, 2,5% у травні, 1% у червні.