Львів буде змагатися з понад 150 містами світу за право проведення конгресу ЮНЕСКО Creative Cities.
У рамках конгресу культури «Перехід» 12 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся із з директоркою міста літератури ЮНЕСКО Ноттінгема, головою підгрупи літературних міст ЮНЕСКО Сенді Махал. Повідомила 12 жовтня прес-служба Львівської міськради.
Відтак, Львів готує аплікацію на проведення у Львові конгресу ЮНЕСКО Creative Cities. Презентації міст-аплікантів відбудуться наступного року в червні у Бразилії. Там буде обрано місто, яке отримає можливість у 2022−23 роках проводити у себе конгрес, на який з’їжджаються 200 мерів міст літератури ЮНЕСКО.
«Львів – це дуже хороший приклад планування і реалізації культурних проектів. Дуже важливо дати цей меседж, що у Львові так підтримують культуру. Ви можете презентувати свою музику, своїх артистів. Ви – місто музики, гастрономічної культури, кіно, книжкового кластеру», – сказала Сенді Махал.
«Львів подаватиме заявку на право проведення конгресу ЮНЕСКО Creative Cities. Ми цього року таку заявку подавали спільно з Містом літератури ЮНЕСКО та Інститутом стратегії розвитку культури, але не виграли. Тому будемо подаватись ще раз», – розповів директор Львівського конференц-бюро Андрій Павлів.
До слова, міжнародна організація ЮНЕСКО ще у 1998 році визнала архітектуру Львова, а також його політичну та торгівельну роль, та внесла до світової спадщини.
У 2015 році місто Львів отримало титул «Міста Літератури ЮНЕСКО» в межах мережі творчих міст ЮНЕСКО, до якої сьогодні належить 180 міст світу. Міста Літератури ЮНЕСКО – це 28 міст із різних куточків світу, які одним із пріоритетних напрямків розвитку культурної сфери міста обрали саме літературу.
У 2019 році Львів уперше подаватиме звіт до ЮНЕСКО про впровадження титулу «міста літератури» — програми та проекти, які були реалізовані в місті впродовж останніх чотирьох років. Відомо, що цього року Львів має подати нову стратегію «Міста Літератури ЮНЕСКО» на наступні чотири роки.