«Львівгаз» обладнає лічильниками 287 будинків в області до кінця року

18:28, 7 червня 2017

ПАТ «Львівгаз» встановлює будинкові лічильники у будинках, куди подає газ для приготування їжі. З 2016 року такими лічильниками уже обладнали 1011 будинків у Львівській області, і планують обладнати ще 287. Про це у середу, 7 червня, повідомив начальник юридичного управління ПАТ «Львівгаз» Микола Шиян.

«У межах виконання інвестиційної програми в області будинковими лічильниками обладнали більше 1 тис. будинків, де споживають газ лише для приготування їжі. Обліком охоплено понад 70 тис. абонентів. Лише по 93 адресах є відмови від встановлення загальнобудинкових лічильників, це менше 10%. Відтак 3861 абонентів сплачують за газ для приготування їжі за граничними нормам споживання. Я не думаю, що це є показником того, що люди є проти запровадження обліку», – сказав він.

Голова ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович пояснив, що підприємство встановлює будинкові лічильники, бо виконує вимогу закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». За його словами, для встановлення усім споживачам індивідуальних лічильників необхідно було б збільшити діючий тариф у шість разів. Він запевнив, що встановлення будинкових лічильників не вимагає збільшення тарифу. На сьогодні встановлення індивідуального лічильника коштує від 2 до 3 тис. грн.

Представники підприємства повідомили, що за різницю у споживанні газу між показниками будинкового лічильника та індивідуальних квартирних лічильників розкидають на тих мешканців будинку, в яких власних лічильників немає.

«Самі споживачі мають це контролювати. Якщо є відмінність між кількістю прописаних і реально проживаючих осіб у квартирі, наприклад там влаштований костел, і споживають значно більше, про це треба повідомити, або якщо є прописані особи, однак тимчасово ніхто не проживає, а відтак не споживає газ, то це треба повідомити керівнику ЛКП, ОСББ, він повідомить нас. Ми відкриті до діалогу, співпраці», – зазначив Микола Шиян.

У той же час, окремі ОСББ у Львові не згідні із нарахуваннями «Львівгазу» за граничними нормами споживання, після того, як не погодилися на встановлення будинкового лічильника. Зокрема ці нарахування оскаржує ОСББ, що діє у будинку на вул. Антонича, 22 у Львові.

«Наше ОСББ отримало в управління будинок у січні цього року. У будинку 144 квартири, близько 40 мають індивідуальні лічильники, решта понад 100 їх не мають. У березні «Львівгаз» здійснив спробу встановити загальнобудиноковий лічильник у нашому будинку. Прибули невідомі особи, невідомі, бо посвідчень вони не мали, лише сказали, що є працівниками підрядної організації «Львівгазу». Наші активісти запитували їх, чи мають вони зразки попереджень кожного мешканця будинку про те, що встановлюватимуть лічильник і договори на це із нашими мешканцями. Вони їх не мали, тож встановлювати лічильник активісти не дозволили», – розповів ZAXID.NET керівник ОСББ Георгій Бегляров.

За його словами, після цього до ОСББ приїхали представники «Львівгазу» та склали акт про те, що мешканці чинили спротив встановленню лічильника за рахунок підприємства.

«У відповідній постанові Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг зазначено, що у разі відмови споживачів від встановлення лічильника за рахунок підприємства, таким споживачам нарахування здійснюються не з урахуванням споживання 4,4 м3, а за граничною нормою – 9,8 м3. Через те, що до встановлення лічильника у будинку підійшли з порушенням процедури, і відбуваються ці каральні нарахування, ми звернулися з позовом у Шевченківський райсуд Львова», – сказав він.

Тим часом ОСББ «Сихівчани-30» у будинку на вул. Драгана, 30, де «Львівгаз» теж нараховує мешканців за споживання газу за граничною нормою, звернулося за роз’ясненнями до відділу НКРЕКП у Львівській області, і отримало відповідь про те, що «Львівгаз» має право нараховувати споживачам, які перешкоджали встановленню загальнобудинкового лічильника, за граничними нормами споживання газу. Проте, для цього «Львівгаз» мало б зафіксувати опір кожного споживача в окремих актах, і подати їх коміцсії. Оскільки підтверджуючих документів щодо опору мешканців будинку вул. Драгана, 30 у Львові надано не було, відділ НКРЕКП у Львівській області вважає нарахування «Львівгазу» неправомірними.