LvivMozArt: амазонки, Крим та скло

09:18, 22 серпня 2017

Фестиваль LvivMozArt освоює нові простори у Львові. 22 та 24 серпня концерт класичної музики прийматиме трамвайне депо. Це місце стане локацією для двох концертів. Перший із них - «За межі міфу. Амазонки».

«Я щаслива, що нам вдалося відкрити таку оригінальну локацію, як трамвайне депо. Тенденція залучати нестандартні місця для проведення концертів класичної музики, за кордоном існує вже давно. Таким чином можна звернути більшу увагу на подію та залучити зовсім нову публіку. Для мене трамвайне депо у Львові – це одне з найулюбленіших місць для музикування», - розповіла засновниця LvivMozArt Оксана Линів.

Центральним твором концерту «За межі міфу. Амазонки» стануть фрагменти опери «Споглядання муру». Опера була створена німецьким композитором Гауке Бергайде на замовлення Баварської опери. Минулого року за цей твір він отримав приз Мюнхенського оперного фестивалю.

Відчайдушні амазонки, визвольна боротьба, маніпуляція історичними фактами, війна, кохання та міфи — все переплітається в цьому актуальному творі, зміст якого торкається України. Постановка у старому трамвайному депо Львова буде супроводжуватися відео-інсталяцією й танцювальним перфоменсом.

«Споглядання муру» поєднається із фрагментами з музики В.А. Моцарта, написаної до вистави «Тамос - Цар Єгипту» та вокальними номерами з раритетного, недавно віднайденого твору його львівського сучасника Юзефа Ельснера «Амазонки».

Режисером цього дійства є актор та режисер львівського театру імені Леся Курбаса Андрій Водичев.

«Для мене це перший досвід роботи з музичним матеріалом, з оркестром, з диригентом. Цей надзвичайний досвід роботи з таким великим колективом, роботи з оперою, тим більше сучасною. Для мене важливою є тема, бо вистава про амазонок, але вона пов’язана з Кримом. Йдеться про фейковість новин, фейковість життя, якою все просякнуто довкола. Йдеться і про те, що люди розівчилися бачити один одного. Я не знаю, яким буде результат і це так само дуже цікаво», - розповів він.

Солісти: Тетяна Чайка, Наталія Рибка-Пархоменко, Іванна Лесик-Садівська, Зоя Рожок, Вадим Чернігівський, Ігор Радванський, Андрій Стецький. LvivMozArt оркестр, LvivMozArt хор. Диригенти: Оксана Линів, Сергій Хоровець. Режисер: Андрій Водичев. Хореографія: Марія Бакало. Костюми солістів: Оксана Караванська. Сценографія: Володимир Стецькович.

Концерт розпочнеться о 20:00.

22 серпня о 19:00 в Домініканському соборі знову зазвучать унікальні скляні інструменти в концерті «Голос та симфонія скла». Саша Рекерт та створений ним ансамбль Sinfonia di vetro спеціалізується на виконанні музики для скла.

Саша Рекерт

Для скляної гармоніки писали такі композитори, як В.А.Моцарт, Л. ван Бетовен, К. Сен-Санс та ін. Саша Рекерт не тільки виконує композиції на такому крихкому інструменті, але й вдосконалив його конструкцію та звучання.

У концерті прозвучать твори В. А. Моцарта, Ф. К. Моцарта, Й. С. Баха та інших композиторів, а також інструментальна музика для скла, написана протягом трьох століть. Солісти: Ансамбль Sinfonia di Vetro (Німеччина), Саша Рекерт (Німеччина).