Третій фестіваль класичної музики LvivMozArt у свій другий день вирушає у Броди. Там, на руїнах синагоги відбудеться симфонічний концерт пам’яті Йозефа Рота.
Йозеф Рот – один із найвагоміших німецькомовних авторів ХХ сторіччя, чия драматична доля поєднала українську, австрійську та єврейську історії і стала символом нерозривних зв’язків України з Європою.
У 2019 році відзначається його подвійний ювілей – 125 років від народження та 80 років по смерті.
Вперше в історії України та Австрії проводитиметься пам'ятний концерт на галицькій батьківщині письменника, біля руїни Бродівської cинагоги.
Колись один з найбільших єврейський храмів Східної Європи, під час бомбардувань у Другій світовій війні, був наполовину зруйнований. Як живий свідок трагічних подій, cинагога постане правдивою кулісою унікального мистецького дійства із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою, в якій буде задіяно більше 200 митців та зіркових солістів з усього світу.
«Галичина, велике поле бою великої війни, все ще не реабілітована», — написав у 1924 році Йозеф Рот. Він народився в Бродах у єврейській сім’ї і за своє життя відчув всю мінливість та гіркоту життя євреїв у Європі того часу. Вже одразу у 1933, після приходу нацистів до влади у Німеччині, твори Рота опинились під забороною, а сам він потерпав від гонінь.
У концерті задіяно задіяно понад 200 митців та зіркових солістів з усього світу (фото LvivMozArt)
В програмі концерту прозвучить твір сучасної української композиторки Богдани Фроляк «Kyrie eleison» та відбудеться прем’єра твору Абраама Броди (скрипка-перформанс, США), створеного спеціально на замовлення фестивалю.
Кульмінацією дійства стане виконання масштабної 3-ї симфонії «Kaddish» видатного американського композитора, диригента та гуманіста Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з-під українського міста Рівне. 3-тя Симфонія Бернстайна написана з використанням канонічним текстів стародавніх єврейських молитов. Вона є реакцією митця на події Голокосту та присвячена пам’яті Дж.Кеннеді, який трагічно загинув за декілька тижнів до прем’єри твору. Цей твір став світовим символом долі єврейського народу та одкровенним посланням майбутнім поколінням — «Ніколи знову!».
Почнеться концерт о 21:00.
Для тих, хто вирішить залишитись у Львові у Львівській обласній філармонії о 19:30 відбудеться концерт «Перша скрипка».
Молоді українські скрипалі, які здобули останнім часом лауреатські звання на престижних міжнародних конкурсах, в одному концерті грають твори, які принесли їм визнання у світі. Їх партнерами у цій програмі є кращі українські піаністи з такою самою блискучою конкурсною історією.
А далі буде.