LvivMozArt: орган та скельця бароко

10:38, 19 серпня 2017

19 серпня у рамках фестивалю LvivMozArt відбудеться камерний концерт «Моцарт та віденська органна музика». Франко-швейцарська органістка Аурора Баль знана у нашому місті завдяки українсько-швейцарської асоціації «Haliciana Schola Cantorum», що пропагує історично інформоване виконавство, тобто таке, яке намагається максимально точно відтворити у своїй грі ту епоху, в яку писався твір.

Рік тому Аурора Баль виступала з концертом на Площі Ринок і у Львівській філармонії, а також давала майстер-класи органної та клавесинної гри для піаністів. Цього разу вона представить музику династій Моцартів і Муффатов, а також Йоганна Георга Альбрехтсбергера, Християна Генріха Рінка і Йоганна Ернста Еберліна.

«У творах цих авторів духовний і світський пласти тісно пов'язані, а тому в рамках однієї програми можна буде потрапити і до церкви, і на бал», - вважає музикознавець Любов Морозова.

Концерт відбудеться о 16:00 в Домініканському соборі. А перед ним, на Музейній площі о 20:00 глядачі матимуть змогу поринути у надзвичайний музичний експеримент.

Концерт «У скельцях бароко» поєднає унікальну вокальну техніку контртенорів та музику незвичних скляних інструментів. Костянтин Деррі, контртенор (Україна-Швейцарія), Віктор Андрійченко, контртенор (Україна-Німеччина), Станіслав Цьома, контртенор (Україна) виконають найвідоміші композиції Г. Перселла, Й.С. Баха, Г.Ф. Генделя, А. Вівальді, В.А. Моцарта, створені для рідкісних високих чоловічих голосів.

Прозвучать також твори сучасних львівських композиторів Богдана Сегіна, Богдани Фроляк та Золтана Алмаші. Сьогодні відбудеться світова прем'єра спеціально написаного твору «Ave Maria» Б.Фроляк для трьох контртенорів, струнних та двох скляних гармонік.

У концерті візьмуть участь Саша Рекерт, скляна гармоніка/верофон (Німеччина), Ансамбль Sinfonia di Vetro (Німеччина), оркестр барокової капели ЛНМА ім. М.В. Лисенка (Україна), Себастьян Рекерт, скляна гармоніка / верофон (Німеччина). Диригенти - Оксана Лінів та Маргарита Грінівецька-Холматова.

На обидві події вхід вільний.