Четвертий день фестивалю подарує слухачам два прекрасні камерні концерти.
Концерт «Моцарт – зв’язок поколінь» (Палац Потоцьких, 17:00).
2019 рік для музичного світу має особливий зміст. Саме на цей рік припадає 300 ювілей Леопольда Моцарта – батька Вольфганга Амадея Моцарта, дідуся патрона фестивалю Франца Ксавера. Видатний педагог та скрипаль Леопольд Моцарт заклав фундамент музичних традиції своєї сім’ї, став педагогом та музичним менеджером своїх дітей.
Прізвище Моцартів досі залишається символом класичної музики, непідвладній часу.
Концерт-презентація найпотужнішого моцартівського товариства в світі – Зальцбурзького Моцартеуму – має повне право вважатись історичною подією для України. Програма концерту складатиметься із скрипкових творів Леопольда, Вольфганга-Амадея та Франца Ксавера Моцартів.
Покоління Моцартів, їхня творчість та діяльність змінила історію світової музики, об’єднала музичні традиції цілих країн. Цього серпня шляхи трьох Моцартів зійдуться в місті, яке стало другим домом для наймолодшого із них.
Концерт «Соколов та друзі» (Органний зал, 18:30).
Цей концерт пропонує особливу програму з творами Шостаковича та Шульхоффа. Лінія заборон та репресій тоталітарних режимів ХХ століття, символізм боротьби мистецтва проти системи червоною ниткою проходить через всі твори концерту. Звучатиме музика митців, що творили в рамках тоталітаризму та, водночас, поза усіма його межами та кордонами.
Чеський композитор єврейського походження Ервін Шульхофф був блискучим піаністом та джазменом 30-х років минулого століття. Він був прихильником альтернативних музичних течій, один з перших використовував джазові елементи в симфонічній музиці, активно гастролював та грав у джазових оркестрах. З початком Першої світової війни, Шульхоффа мобілізували до австрійського війська, де в ході війни він отримав поранення. Доля була немилосердною до композитора і під час Другої світової: вже на другий день війни між Німеччиною та СРСР, Ервіна Шульхоффа заарештували нацисти через симпатії до радянської влади. Помер композитор в німецькому концтаборі Вюльцбург у 1942 році. Довгий час його твори були під забороною.
Свій струнний квартет №8 Дмитро Шостакович створив лише за три дні. Це був імпульс болю, а формальна посвята твору «жертвам фашизму та війни», також торкалась і його історії. Двічі заборонена музика Шостаковича в СРСР та постійний страх перед арештом за незрозумілий формалізм, зуміла сховати в собі шифри та таємні послання. «Я думаю про те, що якщо я колись помру, то навряд чи хтось напише твір, присвячений моїй пам’яті. Тому я сам вирішив написати такий» — з листа композитора.
Концерт Валерія Соколова та ансамблю провідних українських музикантів — це данина музиці, що стала символом перемоги митця над системою.
Соліст та автор ідеї — Валерій Соколов, харків’янин, скрипаль-віртоуз всесвітньої слави. З моменту його перемоги на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате у 1999 році , ім’я музиканта не сходить з афіш по всьому світу. Навчався у Лондоні в престижній школі Ієгуді Менухіна. У 2010 році Валерій Соколов закінчує аспірантуру в елітному закладі Німеччини, в Кронберзькій академії музики у топових педагогів: Гідона Кремера та Анни Чумаченко. Грає на скрипці роботи А. Страдіварі.
Впродовж всього часу та до сьогодні музикант з великим успіхом гастролює по всьому світу, співпрацює з найвідомішими музикантами та з часів заснування LvivMozArt активно підтримує фестиваль як його амбасадор.