LvivMozArt: український погляд

Топ-10 українських музикантів на міжнародному фестивалі класичної музики

14:57, 17 серпня 2017

18 серпня у Львові стартує міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. Відвідати місто, яке стало рідним для Франца Ксавера Моцарта, молодшого сина «віденського класика», погодилося багато артистів світової сцени. Звичайно, у концерті візьме участь і багато уславлених українських виконавців.

Ми уже розповідали про десятку іноземних музикантів, дуетів та колективів, які візьмуть участь у LvivMozArt. Тепер, напередодні відкриття фестивалю, варто поговорити про українських музикантів.

Оксана Линів

Очевидно, що розпочати варто із Оксани Линів, яка є не лише диригенткою, а й засновницею й арт-директоркою LvivMozArt.

Українська диригентка, перша жінка, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац.

Оксана Линів - українська диригентка, перша жінка, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац, диригентка і музична асистентка генерального музичного директора Баварської державної опери. Також вона заснувала Молодіжний симфонічний оркестр України, який разом із молодіжним оркестром Бонна (Німеччина) закриє цьогорічний фестиваль.

У 2004 році стала фіналісткою Міжнародного конкурсу диригентів ім. Густава Малера у Німеччині.

Впродовж 2008–2013 рр. працювала в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Співпрацювала з Одеським національним симфонічним оркестром, камерними оркестрами «Leopolis», «Віртуози Львова», «Київська камерата» й академічним симфонічним оркестром «INSO-Lviv», а також з багатьма європейськими оркестрами Німеччини, Австрії, Швеції, Чехії, Угорщини, Іспанії, Естонії, Румунії, Швейцарії.

Нагороджена титулом «Зірка року 2015» у номінації «Класика» та призом Мюнхенського оперного фестивалю. Увійшла до провідної трійки жінок-диригенток світу молодого покоління.

Андрій Бондаренко

Один із найвідоміших баритонів сучаності навчався у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського у Києві. У 2005–2007 рр. був солістом Національної філармонії України.

Лауреат численних міжнародних конкурсів, серед яких ім. М. Римського-Корсакова (Санкт-Петербург, 2006), ім. С. Монюшка (Варшава, 2010), фіналіст конкурсу BBC «Singer of the World» і володар призу за камерне виконання (Кардіфф, 2011).

Один із найвідоміших співаків-баритонів молодого покоління, виступав на світових оперних сценах у Лондоні, Берліні, Мюнхені, Цюріху, Сіднеї, Нью-Йорку, Далласі, Буенос-Айресі та ін. У цьому сезоні виконує провідні партії з опер В.А. Моцарта, Г. Доніцетті, Дж. Пуччіні, П. Чайковського, Р. Ваґнера, К. Дебюссі.

Антоній Баришевський

Український піаніст, соліст Національної філармонії України. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів, серед них — конкурсу Артура Рубінштейна (Ізраїль) та Ферруччо Бузоні (Італія).

Навчався у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського у Києві та Вищій школі музики в Парижі. Має записи на радіо і телебаченні України, Сербії, Італії, Данії, Іспанії. Випустив кілька сольних дисків, зокрема на лейблі «Naxos», з творами Д. Скарлатті, К. Дебюссі, С. Рахманінова, М. Мусоргського, О. Скрябіна, Г. Уствольcької.

і у супроводі оркестрів в Україні і за кордоном - гастролює у Франції, Італії, Швейцарії, Данії, Ісландії, Росії, Білорусі, Сербії, Румунії, Польщі, Іспанії, Німеччині, Бельгії, Марокко, Ізраїлі, США.

Є учасником мистецької спільноти Collegium Musicum Lviv.

Богдана Фроляк

Композиторка, лауреатка премії Тараса Шевченка (2017) написала спеціально для фестивалю твір Ave Maria для трьох контртенорів, струнних та двох скляних гармонік. Він буде виконуватися на концерті «Скельця Бароко».

Автор численних творів камерної, симфонічної та хорової музики. Доцент кафедри композиції у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка.

Стипендіат Фундації шанувальників Варшавської осені та Ernst von Siemens Musikstiftung (2001), «Gaude Polonia» (2004).

Постійна учасниця міжнародних фестивалів в Україні: «Контрасти» (Львів), «Київ-Музик-Фест»,«Музичні прем’єри сезону» (Київ), «Два дні і дві ночі нової музики» (Одеса), та за кордоном: «Варшавська осінь» (Польща), фестивалів сучасної музики в Німеччині, Швейцарії, Азербайджані. Твори композиторки виконують також у США, Канаді, Англії, Франції й інших країнах.

На запитання про композиторський дар наводить слова Вітольда Лютославського: «Талант - це не моя заслуга. Це те, що мені дано з гори. А от що далі вже людина з тим талантом зробить - це вже його, у даному випадку - композиторська - відповідальність».

Оркестр INSO-Львів

Цей колектив справив фурор на цьогорічному Alfa Jazz Fest й братиме участь у багатьох концертах фестивалю.

Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» було засновано у 1998 р. швейцарським диригентом Гунгардом Маттесом разом із Мирославом Скориком та Володимиром Сивохіпом. Протягом 15 років оркестр відкриває слухачам різноманітні сторінки української музики різних часів та епох. Оркестр відомий своїми успіхами не лише у Львові, а й по всій Україні та далеко за її межами. Художнім керівником оркестру є народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік, професор, Герой України – Мирослав Скорик.

Щороку оркестр традиційно бере участь у Міжнародних музичних фестивалях «Віртуози» та «Контрасти», які проводяться у Львові. Колектив неодноразово представляв Україну на міжнародних фестивалях.

CD оркестру відзначені нагородами Radio Swiss Classic. Співпрацює з телеканалом Mezzo.

Зоряна Кушплер

Відома у світі оперна співачка зі Львова нині є солісткою Віденської Національної опери.

Зоряна та її сестра-близнючка Олена народилися у сім’ї відомих львівських музикантів. Батько – народний артист України, соліст Львівської опери, професор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Ігор Кушплер (загинув у 2012 році). Мати – Ада Кушплер, багато років була деканом Львівської музичної академії.

З 2007 року Зоряна є солісткою Віденської опери, де виконує партії Поліни («Пікова дама»), Ольги («Євгеній Онєгін»), Джульєтти («Казки Гофмана»), Ульріки («Бал-маскарад»), Фенени («Набукко»), Сузукі («Мадам Батерфляй»), Сонетки («Катерина Ізмайлова»), Флосхільди («Золото Рейну») та ін.

Окрім Відня, Зоряна Кушплер співала на оперних сценах Ґраца, Мюнхена, Берна, Мадрида, Парижа, Лондона, Нью-Йорка, Шанхая, Токіо.

Лауреат кількох міжнародних конкурсів, серед них — перша премія на Міжнародному конкурсі Баварського радіо і телебачення (ARD) у Мюнхені.

Отримала премію «Людина року – 2016» у галузі культури і мистецтва в Україні.

Христина Михайличенко

12-річна піаністка об'їздила з концертами увесь світ. Вона народилася в Криму, навчатися музики розпочала в п’ятирічному віці. В 7 років зіграла перший сольний концерт. Навесні 2014 року з родиною переїхала із Криму до Києва через анексію півострова.

Христина - лауреат європейських міжнародних музичних конкурсів, володарка Гран-прі. Виступала на провідних сценах Вашингтона, Нью-Йорка, Брюсселя, Парижа, Антверпена, Відня, Брюґґе, Стамбула, міст Німеччини, Нідерландів, також у залах національних філармоній України.

У літньому сезоні 2017 р. отримала запрошення з концертом на фестиваль «ArtDialog» у Швейцарії, а також на «Musica Mundi» у Бельгії та двотижневе навчання в рамках цього заходу.

Олександр Цимбалюк

Український оперний співак. Блискуча кар'єра музиканта розгортається на кращих оперних сценах світу: Metropolitan Opera в Нью-Йорку, La Scala в Мілані, в театрах Лондона, Берліна, Гамбурга, Мюнхена та Дрездена, Валенсії, Копенгагена, Москви.

У багатому репертуарі співака партії з опер В.А. Моцарта, Г. Доніцетті, Дж. Россіні, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Р. Ваґнера, Ж. Бізе, П. Чайковського, М. Мусоргського. Працював із такими всесвітньовідомими диригентами, як Даніель Баренбойм, Густаво Дудамель, Зубін Мета, Ріккардо Муті, Антоніо Паппано, Сімона Янґ.

Лауреат численних конкурсів, здобув першу премію ХІІІ Міжнародного конкурсу імені П. Чайковського в Москві.

Віктор Андрійченко

Він - контртенор та скрипаль, що є унікальним поєднанням.

Як скрипаль закінчив Національну музичну академію України ім. П. Чайковського. Був першою скрипкою в Національному симфонічному оркестрі України та у Міжнародному молодіжному симфонічному оркестрі «I, Culture Orchestra».

Водночас удосконалював вокальну майстерність на майстер-класах у Швейцарії та Німеччині. З 2015 року живе в Мюнхені, де вивчає техніку виконання вокальних творів епохи бароко. Є стипендіатом Українського вільного університету та Мюнхенської музичної спілки.

Лауреат Міжнародного вокального конкурсу «Kammeroper Schloss Reinsberg». Учасник Мюнхенської літньої театральної академії (2016).

У сезоні 2016–17 років — соліст, скрипаль та концертмейстер оркестру в програмі, присвяченій музиці українських композиторів (Мюнхен, Німеччина).

Мар'яна Садовська

Мар'яна Садовська - українська співачка, актриса, композитор, аранжувальниця, фольклористка. Уродженка Львова вже багато років мешкає у німецькому Кельні, а працює в різних країнах Європи і США. У творчому доробку Садовської - три сольних музичних альбоми, музика до вистав тощо. Виступає сольно та з німецьким джазовим тріо «Бордерленд».

Народилася у Львові, була актриосю театру ім. Леся Курбаса. З 1991 року співпрацювала з театром «Gardzienice» (Польща) як музичний керівник, автор проектів та акторка.

Організувала фольклорні експедиції Україною та Польщею, під час яких записала велику кількість народних пісень, оповідей та звичаїв, які набувають сучасного звучання в її незвичайних композиціях.

На фестивалі вона презентує вперше в Україні програму, яка вже мала успішні презентації у Нью-Йорку, Зальцбурзі та Мюнхені.