«Львівобленерго» розповіло, як зекономити на електриці

Нові лічильники дозволять зекономити до 60% від вартості тарифу

15:04, 20 серпня 2015

ПАТ «Львівобленерго» закликає своїх споживачів встановлювати дво- та тритарифні лічильники, котрі нараховуватимуть електрику у різні години за різними тарифами. В такий спосіб, запевняють на підприємстві, львів’яни зможуть зекономити.

Начальник виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла розповів, що наразі більшість споживачів розраховуються за електропостачання за однаковим тарифом і вдень, і вночі. Через це мережа електропередач сильно перенавантажена зранку та ввечері. Натомість вночі є «провали» електропостачання – час, коли рівень споживання енергії максимально знижується.

Аби вирівняти час «провалу» та перенавантаження електромереж, енергетики пропонують споживачам встановлювати дво- та три тарифні лічильники. Вони рахуватимуть кількість спожитої енергії вдень та вночі за різними тарифами та допоможуть заощадити.

Двотарифний лічильник розподілятиме час лише на дві зони – денну та нічну. Денна зона триватиме із 07:00 по 23:00. В цей час тариф на електроенергію буде звичним. Нічна зона – із 23:00 по 07:00. У цей час вся спожита енергія рахуватиметься за половиною від вартості тарифу.

Тритарифний лічильник розподілятиме час на три зони – пікова, напівпікова та нічна. Пікова зона – із 08:00 до 11:00 та із 20:00 по 22:00. У цей час тариф на спожиту електроенергію зросте наполовину, тобто в півтора рази. Напівпікова зона – це час із 07:00 по 08:00; із 11:00 по 20:00 та із 22:00 по 23:00. У цей час тариф буде звичайним. Нічна зона – час із 23:00 по 07:00. За трифазним лічильником, у цей час тариф зменшеться на 60%, тобто становитиме 40% від вартості звичайного тарифу.

«Такий розподіл часу, до прикладу, зручний для людей, котрі мають холодильники, кондиціонери, що працюють вночі. Крім того, пральні машинки, мультиварки, хлібопічки, посудомийки – всі ці речі мають налаштування таймеру. Можна ввечері все завантажити, вночі прилади працюватимуть. А на ранок матимете собі випрану білизну, чистий посуд та підігріту їжу», - сказала керівник відділу корпоративних зв’язків ПАТ «Львівобленерго» Галина Єлісеєнко.

Аби встановити різнофазові лічильники, достатньо написати заяву на встановлення лічильника та оплатити послуги.  Вартість лічильника для квартир у багатоквартирному будинку становитиме 1050 грн, разом із оплатою за встановлення близько 1300 грн. Для приватних будинків вартість лічильника може бути дорожчою – 2200 грн, а разом із встановленням – близько 2500 грн, оскільки такий лічильник може обліковувати більше енергонавантаження на мережу.

«У всіх багатоквартирних будинках є обмеження із використанням напруги на мережу. У приватних будинках таких обмежень нема. Саме тому є дорожчі лічильники і дешевші. Однак це зовсім не означає, що всі мешканці приватних будинків повинні встановлювати дорожчі лічильники. Якщо ви не будете перевантажувати електромережу, купуйте за тисячу гривень»,- сказав Юрій Кошла.

Директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник, зазначив, що окупитись вартість двотарифного лічильника може за півтора-два роки.  Це залежить від кількості використаної електрики.

«Ну от я, наприклад, постійно прошу свою дружину прати вночі, коли тариф менший і навантаження немає. Однак вона постійно починає прати увечері, коли навантаження найбільше. Каже, що їй так зручно. У такому випадку ви нічого не зекономите. Якщо ж ви будете користуватись енергію здебільшого у час, коли тариф знижений, то двотарифний лічильник себе швидко окупить», - розповів Андрій Скрипник.

Додамо, що тарифи на електропостачання починаючи з вересня 2015 року постійно зростатимуть. До березня 2016 року тариф на електрику для населення зросте майже втричі.