«Львівприлад» перетворять на офіси

Один із найбагатших людей України вирішив інвестувати у Львів

18:43, 28 грудня 2015

На території колишнього заводу «Львівприлад» на вулиці Стрийській вже наступного року планують розпочати будівництво нового кварталу, який включатиме в себе офісний центр та багатоповерхові житлові будинки з необхідною інфраструктурою як то дитячий садок, магазини, паркінг тощо. Детальний план забудови цієї території, розроблений інститутом «Містопроект», планують презентувати на громадських слуханнях уже  11 січня 2016 року.    

Першим на місці старого заводу має постати офісний комплекс з трьох будівель. ZAXID.NET спробував дізнатись більше про проект та забудовника і з’ясував не лише те, що будувати його буде відомий регіонал Василь Хмельницький, але й подробиці скандальної приватизації львівського державного заводу фірмами одіозного харківського мера та голови Харківської ОДА Михайла Добкіна.

***

Офісний центр буде складатися з трьох багатоповерхових будівель загальною площею  близько 50 тис. кв. м. Офісні будівлі будуть розташовуватися у першій лінії забудови, яка виходить фасадом на Стрийський парк. Забудовники обіцяють, що поверховість офісного центру не порушуватиме образу міста. А використання сучасних енергоефективних технологій дасть можливість не збільшувати навантаження на існуючі мережі.

Для втілення цього проекту у квітні 2015 року була заснована фірма «Львів Стандартбуд», керівником якої є колишній директор міського департаменту Євро-2012 та управління транспорту Олег Засадний.

Він розповів ZAXID.NET, що саме це підприємство оплатило виготовлення детального плану території, згідно з вимогами містобудівного законодавства, який буде презентований на громадських слуханнях.

Цей детальний план передбачає забудову всього кварталу на місці колишнього заводу «Львівприлад», йдеться про ділянку площею 8,5 га, що йде вглиб від вулиці Стрийської до вулиці Сахарова. Крім офісних будівель, у майбутньому, тут планують побудувати багатоповерхові житлові будинки з необхідною інфраструктурою. Проте на сьогодні йдеться про будівництво лише офісів, решта території належить іншим фірмам, які на даний момент не готові до інвестицій в нерухомість.

Клікніть по схемі – детальний план відкриється у новому вікні

«Згідно з законом про містобудівну документацію, «Містопроект» повинен розробити детальний план всієї території, це такий перший крок. В подальшому, кожен з інвесторів буде приймати рішення в рамках цього плану. Взагалі це мало б робитися за кошти міста, але місто немає грошей, а нам на тому залежить, тому план зроблений за наші кошти. Нас цікавить лише територія 1,7 га, яка є в оренді фірми «Львів Стандартбуд». Саме тут ми будемо будувати офісний центр» - пояснив Олег Засадний.

За його словами, якщо громадські слухання пройдуть успішно, то вже в кінці січня на початку лютого підприємство зможе презентувати свій проект, а до кінця року навіть збудувати перший з корпусів центру.

Розповідати про майбутній зовнішній вигляд офісного центру Олег Засадний не захотів – вважає це передчасним. Натомість головний архітектор проекту Юрій Столяров вирішив не приховувати, що проектом передбачено будівництво трьох різноповерхових будівель.

«Два офісних центри матимуть по п’ять поверхів, а між ними буде 11-ти поверхова будівля. Між цими трьома будівлями облаштують прогулянкову паркову зону із фонтанами та лавками. Тут можуть бути не лише конференц-зали та офіси, а також магазини, кафе або інші громадські заклади», - розповів Столяров в коментарі  ZAXID.NET.

Він також повідомив, що на  сусідній ділянці, площею близько 2,3 га, мають спорудити житловий комплекс з магазинами, кав’ярнями та дитячим садком. Щоправда, за його словами, дитячий садок радше за все буде приватним та призначеним лише для мешканців мікрорайону. Міські архітектори також передбачили тут будівництво багаторівневого паркінгу на 500 місць.

Столяров розповів, що ділянка на якій за планом постануть житлові будинки належить ТОВ «Парк-XXI», а паркінг планують збудувати на ділянці ТОВ «Західагропромсоюз». Він наголосив, що цим будівництвом в майбутньому можуть займатися інші компанії, оскільки не виключає, що вони можуть продати свою власність. 

«Наше завдання розробити детальний план та встановити вимоги до майбутнього будівництва», - пояснив Столяров.

Керівник «Містопроекту» також переконаний, що для міста будівництво офісних центрів вигідне, адже забудовник сплатить місту інвестиційний внесок на розвиток міської інфраструктури, а крім того нові офіси дають можливість залучати нові компанії для роботи у місті, а відтак і створювати нові робочі місця.

Сума інвестиційного внеску на сьогодні невідомо, оскільки залежить від вартості будівництва. На даний момент «Львів Стандартбуд» ще не озвучив суму інвестицій, але інвестиційний внесок складе близько 8% від неї.

Слід Добкіна 

Олег Засадний не готовий говорити не лише про майбутній вигляд офісного центру, але й про людей, які вкладають кошти в його будівництво. Фірма «Львів Стандартбуд» була заснована лише у квітні 2015 року. Відтак, досвіду будівництва немає. Проте, як стверджує Засадний, вона є частиною великого концерну, який має значний досвід в реалізації великих об’єктів.  Називати сам концерн він відмовився.

 «Львів Стандартбуд» було створено виключно під даний проект. Це світова практика проектного менеджменту – створювати під реалізацію нового проекту нову юридичну особу. Це робиться для того, щоб не плутатись в бухгалтерії. Я є керівником саме цієї юридичної особи і не є спікером концерну, тому не хочу коментувати це питання на даний момент, бо я не багато знаю», - пояснив він.

Засадний не захотів також розповісти про інші проекти,  вже реалізовані концерном. За його словами це не суттєве питання.

«Мені все одно хто там. Я розумію, що я працюю на підприємство, яке має достатнє фінансування і має достатньо досвіду для реалізації даного цікавого проекту. Я найнятій працівник і хто там власники мене не цікавить. В мене контракт з юридичною особою», - говорить Засадний.

Натомість, ми переконані, що це питання цікаве, тому  вирішили з’ясувати, хто саме буде будувати офіси в одному з найпривабливіших районів міста.

Кернес, Добкін та «Львівприлад»

За даними відкритих джерел 25% ТОВ «Львів Стандартбуд» належить 29-річному Ярославу Марчуку, мешканцю міста Калуш, а 75% - кіпрській компанії POLLENTIA ENTERPRISES LIMITED, кінцевим бенефіціаром якої вказано громадянку Росії Людмилу Саламатіну.

Цікаво, що ця кіпрська компанія вже досить давно працює на українському ринку. Свого часу POLLENTIA ENTERPRISES LIMITED була серед засновників харківського ВАТ «Фінантех», яке на сьогодні вже ліквідовано. Це акціонерне товариство відоме рейдерським захопленням Володимир - Волинської птахофабрики у 2009 році, а також тим, що головою наглядової ради товариства був Марк Добкін, батько колишнього голови Харківської ОДА Михайла Добкіна.

Головою правління «Фінантеху», до ліквідації цього підприємства, був Григорій Соломанін. В місцевій пресі він згадується здебільшого як партнер Михайла Добкіна, пов'язаний з кримінальними колами.

Крім того, Григорій Соломанін свого часу був директором з економічних питань харківського ТОВ фірма «Північ, ЛТД», першим власником якого був Геннадій Кернес.

Проте для Львова це підприємство більш цікаво тим, що у 2007 році саме воно купило майно збанкрутілого «Львівприладу».

Сьогодні фірма «Північ, ЛТД» вже також банкрут. Проте у 2007 фірма встигла придбати приміщення заводу «Львівприлад» через відкритий аукціон, який проводив Фонд держмайна.

Щоправда участь у торгах тоді взяли лише дві фірми -  єдиним конкурентом переможця виступило спільне україно-німецьке підприємство «Гуманітарний проект», яке ще донедавна було зареєстровано у Львові на вул. Стрийська, 48. Тобто за адресою колишнього «Львівприладу».

Попри те, що «Гуманітарний проект» програв на аукціоні, Олег Засадний стверджує, що саме це підприємство було власником приміщень колишнього заводу і саме воно продало їх фірмі «Львів Стандартбуд», яка тепер може займатися тут будівництвом.

Офіційних документів про те, як «Гуманітарний проект» став власником приміщень на Стрийський знайти не вдалось. Проте по факту, вони справді були власниками від моменту продажу майна, оскільки власники «Північ, ЛТД» та «Гуманітарного проекту» ті самі люди.

Харківські друзі Романа Плахтія

Справа в тому, що у 2007 році засновниками СП «Гуманітарний проект» були харків’янин Сергій Абрикосов та вже згадане ВАТ «Фінантех», голова правління якого, Григорій Соломанін, був одним з директорів фірми «Північ, ЛТД».

Сьогодні «Гуманітарний проект» належить двом кіпрським офшорам VESTEKELTA INVESTMENTS та ORESI LIMITED, а керівником  є той самий Сергій Абрикосов.

Найцікавіше, що це першим власником цього підприємства був Роман Плахтій, колишній депутат міської ради від ВО «Свобода» та голова постійної депутатської комісії комунального майна та власності. Пізніше він працював тут директором та бухгалтером.

Виглядає на те, що роль Романа Плахтія в приватизації «Львівприладу» друзями Добкіна не обмежувалась посадою бухгалтера в СП «Гуманітарний проект», згідно з його офіційною біографією, з 2006 по 2008 рік він був заступником генерального директора ДП «Львівприлад».

До речі, згідно з протоколом проведення аукціону, приміщення ДП «Львівприлад» було продано за початкової ціною 16,83 млн грн, яку запропонував представники «Північ, ЛТД» і яка збігалась з експертною оцінкою. Представник «Гуманітарного проекту» своєї пропозиції не вніс. На той момент ця сума становила 3,4 млн доларів.  

Не зважаючи на те, що аукціон мав всі ознаки змови, на сьогодні його результати вже навряд чи зміняться. 

Василь Хмельницький і його представник Засадний  

Попри те, що харківським бізнесменам вдалось відстояти право власності в судах, на сьогодні вони готові позбутися цієї нерухомості. Поінформовані джерела запевнили ZAXID.NET, що реальнім забудовником офісного центру на вулиці Стрийський є київський бізнесмен Василь Хмельницький, екс-депутат від Партії регіонів та засновник однієї з найбільших  інвестиційно-девелоперських компаній України UDP. Він також відомий своїм скандальним проектом першого українського інноваційного парку BIONIC Hill.

Василь Хмельницький входить у сотню найбагатших людей України за версією Forbes

Офіційні документи чи право власності на приміщення на сьогодні ніяк не пов’язують Василя Хмельницького та офісний центр у Львові. Проте, підставами вважати достовірною інформацію нашого джерела, є те, що Василь Хмельницький також є співзасновником  компанії «Київська інвестиційна група» (Kyiv Investment Group).

У вересні поточного року сам Хмельницький  та представник цієї його компанії долучились до розробки стратегії розвитку міста Біла Церква. До Керуючого комітету, що брав участь у розробці входив перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Василь Хмельницький та представник компанії Kyiv Investment Group у Львові Олег Засадний.

Отже слова Засадного про те, що концерн має значний досвід у будівництві, відповідають дійсності - фірми Хмельницького ведуть активні забудови в Києві.