Львів’янам не подобається "Укрсоцбанк"

14:45, 17 жовтня 2007

Львів’яни орієнтуються в порушенні правил будівництва в пам’яткоохоронній зоні і вибудовують їх у правильній ієрархії. Про це сьогодні, 17 жовтня, на прес-конференції "Ставлення львів’ян до будівельного втручання в історико-архітектурній зоні Львова. Оприлюднення результатів соцдослідження" повідомила представник групи соціологів Еміне Зіятдінова.

"Респондентам пропонувалось вибрати зі списку дії, котрі можуть бути випадками порушення правил будівництва у пам’яткоохоронній зоні. У даному списку ми представили як реальні порушення, так і дії, що не мають негативного впливу на пам’яткі архітектури, зокрема, косметичний ремонт всередині квартири, встановлення декорацій на фасадній частині тощо", - зазначила соціолог.

У наступному запитанні респондентам пропонувалось назвати відомі їм випадки, реальні приклади порушення правил будівництва у пам’яткоохоронній зоні. Загалом було отримано відповіді від 163 респондентів, а це менше половини опитаних, тобто відповідь на це запитання викликала труднощі.

"Найбільш відомими прикладами порушень респонденти назвали будівництво "Укрсоцбанку" (21%) та реставрацію і реконструкцію на пл. Ринок (7%) - тобто будівельні роботи, що викликали суспільний резонанс та розголос у ЗМІ. Деякі респонденти (загалом - 9 осіб) неправильно віднесли до порушень археологічні розкопки та реконструкцію "Укрексімбанку", - додала Еміне Зіятдінова

Довiдка ZAXID.NET

Два місяці, травень і червень, цього року на замовлення Львівського представництва Громадянської мережі "ОПОРА" група соціологів кафедри соціології ЛНУ ім. І. Франка проводили соцопитування "Ставлення львів’ян до будівельного втручання в історико-архітектурній зоні Львова". Відповідно до даних генеральної сукупності по м. Львову за 2006 рік за квотною вибіркою, було опитано 400 респондентів у 6 районах Львова.

Цілями дослідження "Ставлення львів’ян до будівельного втручання в історико-архітектурній зоні Львова" було дослідити рівень обізнаності львів’ян з даною проблемою, вивчити оцінювання мешканцями міста будівельного втручання в пам’яткоохоронну зону м. Львова, дослідити фактори, які впливають на ставлення мешканців щодо даної проблеми, визначити бачення львів’янами перспектив планувально-просторового розвитку міста.