У Львові, першому з-поміж українських міст, наприкінці минулого тижня відбулася гра "Львів - місто майбутнього". Метою гри було виробити ідеї регенерації старого трамвайного депо на перетині вул. Вітовського та Сахарова. Про це 2 березня під час прес-конференції повідомив координатор гри Богдан Шумилович.
Протягом двох днів, зважаючи на глобальні виклики міста та проблеми об’єкту, п’ять команд намагалися, використовуючи методологію "Future City Game" Британської Ради, виробити ідеї найкращого перетворення депо, яке б могло сприяти покращенню життя львів’ян.
Усі п’ять команд шанобливо поставилися до статусу об’єкту як пам’ятки архітектури місцевого значення, єдиної пам’ятки промислової архітектури у цій частині міста. Тому усі команди, погоджуючись із думками охоронців львівської архітектури та історії, визначили за доцільне створення у депо музею транспорту. Цю ідею або звужували до - музею львівського трамваю, або розширювали - аж до музею львівського транспорту, електротехніки та велосипедизму.
Проте, учасники дійшли думки, що музей сам по собі не може бути окупним проектом, тому поруч із ним мають бути супутні об’єкти.
Переможцем став проект під назвою "Центр розвитку інноваційних технологій міського транспорту", який передбачає реконструкцію транспортної розв’язки на куті вул. Вітовського та Сахарова з тим, щоб уможливити тут велосипедний рух. Частину території депо команда переможців пропонує використати для спорудження велоцентру з метою популяризації цього доступного та екологічно чистого транспортного засобу. Крім цього, команда наполягає на потребі створення на території депо наукової інституції, яка б займалася проблемами міського транспорту.
Інші запропоновані проекти передбачають спорудження культурно-мистецького центру, використання ангарів депо для виставкових і фестивальних заходів. Усі учасники наголосили на важливості цього об’єкту для культурного і суспільного життя Львова, відзначають його потенціал у підвищенні туристичної привабливості міста.
Як поінформував Б.Шумилович, ідеї переможців будуть оформлені у проектну пропозицію та подані на розгляд Львівській міській раді разом із розширеним звітом про гру, в якому знайдуть відображення усі цікаві ідеї решти учасників. "Учасники гри відобразили очікування значної кількості львів’ян про перетворення старого трамвайного депо у соціально-культурний об’єкт. За допомогою гри організовується імпульс знизу. Знаючи громадську думку, міська влада може розробляти реальний проект регенерації цього об’єкту", - зазначив він.
"Future City Game" є авторською розробкою Британської Ради. Спершу такі проекти реалізовувалися у Великобританії, а потім і в різних містах Європи. Цією методикою вироблення інноваційних ідей уже скористалися Лодзь, Копенгаген, Пілсен, Тікуріла.
Львів став першим українським містом, де відбулася така гра.
Ініціаторами та організаторами гри у Львові була Львівська міська рада, Британська Рада в Україні, Центр міської історії Центрально-Східної Європи та Творча Майстерня "Штука".