Львівщина лідирує за кількістю контрактників у ЗСУ

Військові розповіли деталі набору на військову службу за контрактом

15:18, 17 лютого 2016

Львівська область займає перше місце в Україні за кількістю набраних упродовж минулого року військовослужбовців до Збройних сил України на службу за контрактом.

Про це повідомив під час прес-конференції у середу, 17 лютого, старший офіцер відділу комплектування та призову Львівського обласного військового комісаріату Петро Сторожук. Така ж тенденція зберігається й цього року.

У зв’язку із збільшенням зарплати для військовослужбовців у 2016 році кількість охочих підписати контракт збільшилася суттєво. Точних даних у львівському військовому комісаріаті не називають у зв’язку з військовою таємницею, але зазначають, що кількість кандидатів зросла в кілька разів і військові частини тепер мають можливість обирати кандидатів, які найбільше підходять за фізичними та психологічними даними.

«Як тільки збільшилося грошове забезпечення, кількість охочих підписати контракт збільшилася в рази. Спочатку йшов контингент, який був непридатний до служби. Але у нас десантна бригада, тому у нас є особливі вимоги до кандидатів. Наприклад, зріст від 170 см і вище. Вікові обмеження в інших частинах до 40 років, а в нас – до 35, а також фізична та психологічна підготовка на високому рівні», – розповів начальник прес-служби 80-ої окремої аеромобільної бригади Олександр Монзолевський.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року військовослужбовцям суттєво підвищили зарплати. Мінімальна зарплата військовослужбовця-контрактника становить 7003 грн. Також передбачені додаткові доплати за вислугу, звання та займану посаду. Окрім того, військовослужбовці мають право на безкоштовне отримання квартири від держави та компенсацію за оренду житла. А після року служби можуть вступати до вищих військових навчальних закладів та навчатися без відриву від служби.

Як розповів Петро Сторожук, є три види контрактів. Зокрема ті, які укладаються із солдатами та старшинами на 3 – 5 років, ті які укладаються до закінчення особливого періоду та контракти на 6 місяців для тих, хто проходить військову службу за мобілізацією чи строкову службу.

За його словами, кандидат може самостійно вибрати місце служби. Для цього йому потрібно пройти співбесіду у військовій частині, отримати запит від командира та прийти із цим документом у військкомат за місцем реєстрації.

Довгостроковий контракт на 3 ­– 5 років можуть підписати кандидати віком до 40 років, які мають відповідну фізичну підготовку та придатні до служби за станом здоров’я.

Після проходження бойового злагодження у частинах та на військових полігонах контрактників можуть відправити у зону АТО.

На військову службу за контрактом приймають також жінок від 18 до 40 років. Але для них обмежений перелік спеціальностей. Вони можуть бути переважно медиками, зв’язківцями, планшетистами (наносять інформацію на онлайн-карти у штабі) та кухарями. Для жінок, які є військовими чи перебувають на обліку як медсестри, максимальний вік підписання контракту продовжений до 50 років.

Як розповів заступник командира польового вузла з роботи з особовим складом 24-ої окремої механізованої бригади Олександр Шевчук, для всіх охочих служити за контрактом розроблений спеціальний аркуш співбесіди.

Військовослужбовцям, які під час мобілізації виявили бажання продовжити службу за контрактом, виплачується одноразове грошове забезпечення. Для рядових це 9744 грн, для військових сержантського і старшинського складу – 10962 грн, а для військових офіцерів – 12080 грн.