Львівщина масово потерпає від навали іспанських слимаків

Екологи радять не відкладати боротьбу з рудими паразитами

19:39, 25 липня 2018

Львівщина страждає від нашестя іспанського слизняка. Це вид черевоногих молюсків, який у нашому місті науковці зафіксували 2007 року в господарствах жителів Винників. Вчені зазкликають не відтягувати боротьбу зі слимаками.

П'ятий рік поспіль зі шкідниками бореться пані Люся. Жінка бідкається: паразити їдять усе, що росте в неї на городі.

«Знаходжу їх на яблуках, картоплі, помідорах і огірках, навіть часником і цибулею живляться. Час від часу збираю слимаків у пластикову пляшку, засолюю, відтак знищую», ‒ розповідає жінка.

У сусідки Стефанії ‒ такі ж клопоти. «Ці руді паразити всюди. Я маю каністру із гноївкою, туди їх вкидаю. Минає півгодини ‒ і слизні повністю розчиняються», ‒ каже мешканка Винників.

Науковці зазначають: цей паразит потрапив в Україну із південно-східної Польщі, на Львівщині його зафіксували десять років тому. Зараз рудий шкідник колонізує чи не всі європейські країни ‒ Австрію, Болгарію, Великобританію, Данію, Естонію, Ірландію, Ісландію, Латвію, Румунію, Угорщину та інші, поширившись у ХІХ столітті з територій Португалії та північної Іспанії.

«Після року від часу вилуплення слизняки можуть сягнути до 10-12 сантиметрів у довжину. Боротися з ними можна хімічним шляхом. Інший спосіб ‒ поставити дощечку, облити місце навколо неї водою, таким чином зробити схованку для шкідників. На ранок їх там буде багато, тому винищите одразу велику кількість», ‒ каже старша наукова співробітниця науково-природничого музею Ніна Гураль-Сверлова.

Ще вона зазначає: боротьбу зі слимаками відтягувати не варто. Адже літо ‒ один з періодів їхньої пікової активності, а відкладати яйця вони будуть восени. Тоді боротися з цими паразитами буде набагато важче.