"Ми розробляємо два проекти. Це довгострокова та середньострокова концепція розвитку України, комплексний підхід до реформи економіки України", - зазначила під час круглого столу "Конкурентоспроможність української економіки і українських регіонів" сьогодні, 24 червня, директор фонду "Ефективне управління" Наталія Ізосимова.
"Ми систематизували все, що було зроблено до цього, виділили напрямки, за якими слід рухатися і які можна реалізувати в реаліях нашої політичної ситуації. Було зроблено звіт у партнерстві з Всесвітнім економічним форумом конкурентоспроможності України, вперше було проаналізовано конкурентоспроможність регіонів України. Наші працівники проходять навчання в Давосі, щоб в подальшому такі зрізи робити самим", - додала Н. Ізосимова.
У планах фонду - здійснити регіональний проект на прикладі однієї з областей України. Наразі ще не визначено, де саме його втілюватимуть. Проект полягає тому, що фахівцями світового рівня буде розроблено концепцію розвитку регіону. "Це буде наче бізнес-план, де в найдрібніших деталях зазначатиметься, що, коли, як має робити. Але це має робитися в тісній співпраці з владою, якщо це буде більше потрібно фонду, ніж владі, нічого не вийде", - додала директор фонду.
Щодо Львівщини, то згідно із звітом вона займає четверте місце у рейтингу конкурентоспроможності в Україні. Також область займає перше місце за показником макроекономічної стабільності, одне з перших місць за розвитком інноваційного потенціалу та забезпеченні інноваційними технологіями. Водночас, під час круглого столу зазначалося, що цей потенціал використовується менш ніж на половину. Серед проблем Львівщини - низька ефективність місцевого ринку праці через неефективне використання кадрів. Найбільш проблемними аспектами для ведення бізнесу є корупція, податкове регулювання, нестабільність проведення економічної політики.
Фонд "Ефективне Управління" створений 2007 року коштом Ріната Ахметова. Мета - розробка і втілення проектів і програм, спрямованих на довгостроковий розвиток української економіки. Принцип Фонду зводиться до того, що тільки довгострокове економічне зростання покращить добробут громадян, дасть країні кошти на освіту, охорону здоров’я, пенсії.
Засновник та спонсори Фонду забезпечують фінансову підтримку Фонду, залишаючи за ним повну незалежність дій у рамках його місії. Фонду виділено 50 млн доларів США на 5 років.
Незалежність Фонду досягається завдяки співпраці із експертами світового рівня. Такі персони залучені й до опікунської ради фонду - вищого колегіального органу управління фонду. Опікунська рада складається з лідерів міжнародної академічної, політичної та професійної спільноти із бездоганною репутацією та великим досвідом. Важливим чинником у виборі членів Опікунської Ради є їхній інтерес до України, готовність та бажання брати активну участь в управлінні діяльністю Фонду. Очолює Опікунську Раду Фонду Кім Кемпбелл, колишня прем’єр-міністр Канади.