Львівщина отримала експрес-аналізатори для діабетиків майже на мільйон

19:45, 5 серпня 2013

Львівська область отримала від благодійників 55 експрес-аналізаторів Clover A1C для визначення глікозильованого гемоглобіну у хворих на цукровий діабет – найважливішого лабораторного показника, що відображає якість лікування та стан компенсації цукрового діабету.

До експрес-аналізаторів додаються відповідні витратні матеріали. Загальна вартість апаратів – 925,4 тис. грн, – повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Апарати отримані як благодійна допомога завдяки соціальному партнерству ендокринологічної служби області з Міжнародною діабетичною асоціацією України та датським виробником інсулінів, компанією «Ново Нордіск»,

За словами головного ендокринолога Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Юрія Вендзиловича, експрес-аналізатор Clover A1C є аналізатором закритого типу (повністю виключається втручання людського фактора при проведенні обстеження). Завдяки цьому можна отримати результат упродовж 5 хвилин. Для проведення дослідження використовується капілярна кров пацієнта (кров з пальця).

Отримані прилади будуть встановлені у центральних районних лікарнях області, в поліклініках та лікарнях Львова: клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, міській дитячій клінічній лікарні, та в установах охорони здоров'я обласного підпорядкування: обласному ендокринологічному диспансері, обласній клінічній лікарні, обласній дитячій клінічній лікарні тощо.

Обстеження проводитимуть у кабінетах лікаря-ендокринолога – безпосередньо за місцем диспансерного спостереження за хворими, що зробить це важливе і якісне дослідження доступним для кожного хворого. Доти у медзакладах області не було жодного такого експрес-аналізатора.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, на обліку в медичних закладах області перебуває 56 тисяч хворих на діабет.

Як свідчить статистика, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази; ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда — в 2 рази, патології нирок – в 17 разів, артеріальної гіпертензії – в 3 рази.