Львівщина отримає 331 стент, які допоможуть врятувати життя пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Їх пацієнтам встановлюватимуть безкоштовно. Єдина вимога до хворих - вчасно звернутися по допомогу.
Про це 12 квітня повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
«Чергова партія стентів вже в регіонах! Переконайтеся, що ваші близькі та родичі знають про урядову програму екстреного стентування і те, що ніхто не має права вимагати від них коштів за стенти. Всього медзаклади в областях України отримали 5323 стенти - це додаткова поставка до 4657 стентів, котрі були відправлені в регіони минулої осені», - написала очільниця МОЗ на своїй сторінці у Facebook.
За словами Уляни Супрун, це високоякісні стент-системи, вироблені у США та Європі, що пройшли суворий контроль і є повністю безпечними для життя й здоров’я українських пацієнтів. Разом зі стентами в області також розвезені необхідні медичні вироби для їхнього встановлення.
За даними МОЗ, щороку близько 25 тисяч українців потребують проведення процедур екстреного коронарного стентування у випадках гострого інфаркту міокарда.
Львівщина отримає 331 стент. Вони, як повідомив ZAXID.NET головний спеціаліст з хірургії серця та магістральних судин ЛОДА Віталій Аверчук, будуть розподілені між трьома львівськими лікарнями, в яких рятують пацієнтів з гострими інфарктами міокарда: Львівським обласним кардіологічним центром, Львівською міською лікарнею швидкої медичної допомоги і Львівською обласною клінічною лікарнею.
Як пояснив Віталій Аверчук, стенти можуть врятували життя людині, яка перенесла гострий інфаркт міокарда лише тоді, коли по допомогу до кардіохірургів хворий звернувся вчасно: найкраще – у перші години після інфаркту, добре - до 6 годин, максимум – до 12 годин. Вчасно поставлені стент-системи відновлюють кровотік по судинах і пацієнт повертається до нормального життя. Коли згаяти цей час, то стент-системи уже не допоможуть.
Тож медики закликають мешканців Львівщини при будь-якому дискомфорті в ділянці серця не чекати, що може все минеться, а піти на консультацію до кардіолога. Краще зайвий раз перестрахуватися, ніж прогавити момент, коли хворому реально можна допомогти.
.