Львівщина вимагає прийняття Закону України "Про заборону комуністичної ідеології"

11:22, 14 квітня 2009

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник підписав рішення Львівської обласної ради "Про правову оцінку злочинів комуністичного режиму в Україні”. Нагадаємо, Львівська обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Президента України та Верховної Ради України щодо законодавчої ініціативи подання проекту Закону України "Про правову оцінку злочинів тоталітарного комуністичного режиму на території України" (звернення додається).

2. Звернутися до Управління СБУ у Львівській області (С. Курман) із проханням, відповідно до Указу Президента України від 23.01.2009 р. № 37/2009 "Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні", розсекретити інформацію про діяльність Львівського обласного відділу 2-Н та інших структурних підрозділів НКВД, МДБ, КДБ, які здійснювали репресії на території колишньої Дрогобицької і Львівської областей проти цивільного населення, воїнів УПА та українського підпілля.

3. Підтримати прийняття Закону України "Про заборону комуністичної ідеології та ліквідацію символів тоталітаризму і комуністичного режиму".

4. Рекомендувати районним радам, виконкомам сільських, селищних та міських рад Львівської області:

4.1. Сприяти комунальному підприємству Львівської обласної ради "Доля" у виявленні невідомих поховань та гідному перепохованню останків учасників Другої світової війни.

4.2. Провести інвентаризацію архітектурно-будівельних об’єктів (пам'ятники, обеліски, стели, барельєфи тощо), які містять символи тоталітарного комуністичного режиму, та, відповідно до чинного законодавства, ініціювати демонтаж тих із них, котрі не належать до об’єктів культурної спадщини та не охороняються законом.

5. Львівській обласній державній адміністрації (М. Кміть) активізувати діяльність обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення жертв війни та політичних репресій щодо пошуку й інвентаризації місць поховань (кладовищ та окремих могил) жертв репресій, учасників бойових дій, воїнів Другої світової війни.