Львівщині бракує понад 100 млн грн на посівну, – Стефанишин

11:45, 18 березня 2011

Сьогодні за рахунок впровадження нових технологій в АПК Львівщини область може зекономити 22 млн грн. Про це заявив заступник голови Львівської ОДА з питань АПК Іван Стефанишин 18 березня під час колегії ЛОДА.

За словами чиновника, це фактично п’ята частина суми, якої не вистачає на весняно-польові роботи . Крім того, він повідомив, що на сьогодні є проблема з житом.

«Посіяного на Львівщині та в країні не вистачить на 2011 рік, треба взяти ті площі під контроль, аби отримати найбільший можливий врожай. Також є проблема з вівсом для гірських районів», – сказав він.

Своєю чергою голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк під час колегії ОДА наголосив керівникам районів на тому, що проведення весняно-польових робіт в області буде перевіркою для них на здатність керувати територією і наголосив, що використання земель повинно бути ефективним.

«Кожен гектар має бути виораний, оброблений та засіяний. Крім того, необхідно збільшувати посівні площі за рахунок земель сільськогосподарського призначення, які не використовуються», - наголосив Михайло Цимбалюк.

Крім того, Іван Стефанишин розповів, що Львівщина на сьогодні забезпечена добривами, необхідною технікою та паливно-мастильними матеріалами.

«Загальна площа посівів ярих культур у 2011 році досягне 297,9 тис. га, з яких під ярі зернові і зернобобові відводиться 118,3 тис. га, що на 6,4 тис. га, або 5,7% більше рівня попереднього року. Крім того, передбачено розширення посівних площ зернових на 4,8%, гречки на 7% та сої – на 45,5%. Загальна площа посівів цукрових буряків картоплі та овочів залишаться на рівні минулорічних. Обсяги вирощування картоплі за промисловими технологіями в області збільшаться на 13%», – сказав він.

Стефанишин зазначив: «Відповідно до прогнозованої структури посівних площ на 2011 рік вся посівна площа в усіх категоріях господарств становитиме 548,1 тис. га, що на 8,1 тис. га, (101,5%) більше від минулого року. У сільськогосподарських підприємствах –  221,9 тис. га, що на 1,9 тис. га більше відповідного періоду».

Крім того, він зауважив, що зростання посівних площ відбуватиметься в основному за рахунок розширення на 104,8% зернових, сої – на 145,2%, гречки – на 107%. Водночас на 13% скоротяться посіви озимого ріпаку, як у всіх категоріях, так і у агроформуваннях», - додав він.