Довозити дітей на навчання на Львівщині дедалі частіше просять приватних перевізників. «Школяриків» катастрофічно бракує. Вже 14 шкільних автобусів область відправила в зону АТО. Найбільше – 5 шкільних автобусів – на схід передав Жовківський район, у всіх інших забрали по одному.
«Звичайно, що ми не можемо і не будемо відмовляти, тому що розуміємо потребу військових, але і про дітей не слід забувати. Поки що ситуація не критична. В районах стараються так групувати, щоб все-таки підвозити до шкіл. Хоча десь буває, що школярі і пішки ходять, батьки дзвонять, скаржаться, тому, щоб такого не було, ми зараз у тих районах, де бракує автобусів, домовляємося про співпрацю з приватними перевізниками», – наголосила начальник обласного управління освіти Світлана Книшик.
Найбільше скарг, за словами чиновниці, надійшло з Бродівського, Буського та Радехівського районів. В останньому на навчання довозять майже 750 дітей. Для цього мають дев’ять «Школяриків». Один забрали на схід, ще один-два зазвичай на ремонті. Дороги в районі такі, що кожен рейс для стареньких автобусів – справжнє випробування.
«Я стараюся влітку поремонтувати як слід, щоб зимою їздити, але так не завжди вдається. Дороги в нас такі фронтові, певно гірші, ніж зараз на Донбасі, тому «летять» колеса, ходова», – розповів водій «Школярика» Василь Страждик.
Та коштів на ремонт шкільних автобусів у районному бюджеті, як, зрештою, і в обласному, цьогоріч не передбачили взагалі.
«Ми заклали тільки гроші на пальне і на господарські потреби, і то лише половину від необхідного. А де решту брати? Це або автобуси мають ставати, або якогось спонсора треба шукати. Ще сподіваємося, що може буде якийсь перерозподіл бюджетних грошей і нам щось додатково виділять», – зазначив начальник відділу освіти Радехівського району Ігор Крикавський.
На купівлю нових шкільних автобусів освітяни Львівщини цьогоріч не сподіваються взагалі. Відтак все-таки проситимуть гроші на їх ремонти.