Львівська фінансова академія погрожує акціями непокори

Викладачі та студенти ЛДФА розгорнули кампанію проти об’єднання з ЛНУ ім. І.Франка

14:20, 5 червня 2015

Викладачі та студенти Львівської фінансової академії розгорнули публічну кампанію проти приєднання цього ВНЗ до Львівського університету. На офіційному сайті академії у четвер були опубліковані відразу сім відкритих звернень до всіх можливих адресатів, які могли б вплинути  на подальшу долю академії. Викладачі уже заявили, що готові до всіх можливих методів спротиву об’єднання з ЛНУ, включно зі страйком та голодуванням.

4 червня на сайті Львівської державної фінансової академії (ЛДФА) з’явилася низка відкритих звернень від керівництва академії, професорсько-викладацького складу, студентських організацій і навіть від батьків студентів ЛДФА. Суть цих звернень, адресованих широкому колу посадовців – починаючи з президента та прем’єр-міністра і завершуючи народними депутатами, полягає у тому, що ЛДФА у жодному випадку не можна об’єднувати з ЛНУ ім. Івана Франка. Саме таке рішення, нагадаємо, було прийняте урядом ще в кінці березня. Згідно з планами Міносвіти, на базі ЛДФА буде створено окремий структурний підрозділ.

Чому співробітники та студенти ЛДФА лише тепер почали бити на сполох ZAXID.NET пояснила викладачка ЛДФА Деніза Долбнєва, яка також очолює студентську профспілку академії. За її словами про це рішення уряду в академії дізналися лише у травні. Тоді ж почали проводити збори трудового колективу, викладацько-професорського складу, засідання студентських та профспілкових рад, аби вирішити, як діяти далі. Після засідання вченої ради вирішили надсилати якомога більше листів у всі можливі інстанції, аби спробувати перешкодити реорганізації.

«Процедура трошки затяглась, бо готували тексти листів, збирали підписи студентів, батьків та викладачів. 4 червня впродовж робочого дня ми зібрали все остаточно, опублікували це на сайті академії та розіслали депутатам і урядовцям», – каже Деніза Долбнєва, наголошуючи, що головна вимога студентів та викладачів – автономія академії. В ЛДФА побоюються, що ЛНУ повністю поглине академію: групи студентів розформують, а частину викладачів звільнять.

Якщо ж уряд відмовиться скасовувати розпорядження про об’єднання, студенти ЛДФА, за словами пані Долбнєвої, готові до радикальних форм протесту. «Залишаємо за собою право розпочати акти громадянської непокори, починаючи від мітингів протесту та демонстрацій, – аж  до відкритого безстрокового голодування», – сказано, зокрема, у заяві студентської профспілки ЛДФА.

«Ми прекрасно розуміємо, що йдеться про реальне знищення вищого навчального закладу з багатою історією. Над більшістю з нас нависла загроза безробіття. Складається враження, що когось дуже цікавить майно академії  та його розташування, –  про це, зокрема, йдеться у зверненні професорсько-викладацького ЛДФА. – Кожен з нас свої життєві стратегії пов’язував з Академією. Однак із прийняттям Розпорядження по життєвих перспективах нас і наших родин нанесено важкий удар. Ми стали заручниками ситуації, пов’язаної з колишнім ректором академії».

Йдеться, нагадаємо, про скандал, який вибухнув в ЛДФА 16 березня, коли ректора академії Петра Буряка затримали під час отримання хабара. Під час обшуків у нього вилучили готівки на загальну суму близько ₴2 млн і кілька кілограмів золотих виробів. Проте це не перешкодило колективу ЛДФА наступного дня переобрати 65-річного Петра Буряка на посаду ректора.

19 березня Петро Буряк вийшов на волю, сплативши ₴97,5 тис. застави. Через кілька днів Петро Буряк написав заяву на звільнення за власним бажанням і міністр освіти Сергій Квіт задовольнив її.

Справу ректора-хабарника розглядає Галицький районний суд Львова під головуванням судді Наталії Зубачик, однак на відкрите судове засідання, яке мало відбутися 3 червня, Петро Буряк не з’явився. Його адвокат відмовився пояснити ZAXID.NET причини неявки свого клієнта до суду.