Львівська фірма виробляє авіатренажери та комплектацію до ракетних комплексів «Сапсан» і «Грім»

18:31, 2 липня 2019

Львівське підприємство виробляє унікальні авіатренажери для міністерства оборони. З їх допомогою військові льотчики мають змогу у кабіні симулятора на 97% відчути справжній політ та управління.

У виробника є база для розробки найсучасніших прототипів не лише для віртуальних польотів, а й деталей до ракетної зброї.

«Ось ми виконали захід, по дорозі йде колона автомобілів, наносимо удар, зараз ми виконуємо пуск некерованих ракет», – демонструє навики більш як 40-літнього досвіду військовий льотчик-снайпер Володимир Пастухов.

В кабіні тренажера вертольота Мі-24 знищення ворога з повітря виглядає не менш ефектно аніж в реальності. Година польоту на справжньому гелікоптері вартує близько 3 тис. доларів. Цей тренажер економить не лише пальне, але й зберігає життя пілота.

«Я з вірогідністю до 80% можу виконати політ, завдання, нанести удар, виконати політ по маршруту, перевести вантажі, і це все сидячи тут», – каже військовий льотчик-снайпер Володимир Пастухов.

Вартість одного такого симулятора близько 40 млн грн. За рік на тренування та навчання військових льотчиків Україна витрачає більш як півмільярда гривень. Окрім вертолітних, на підприємстві виготовляють тренажери винищувача МІГ-29 та літака Л-39. Першу віртуальну авіацію на «Маркет-МАТС» виготовили у 2007 році на експорт для Азербайджану.

«Гроші від прибутку ми використали на розроблення тренажера вже для України (Міг-29), поки що, все що ми розробляли це за власний кошт, після того як поставляємо нам платять за виріб, за розробку не платять», – каже заступник директора з науки «Маркет-МАТС» Станіслав Крол.

На військовому підприємстві працює близько 200 фахівців, які займаються виробництвом від програмного забезпечення до збору деталей. Розробляють на підприємстві і комплектування для більш грізної зброї. Головки самонаведення для керованих ракет оперативно-ракетних комплексів «Грім» та «Сапсан».

«Представлена головка самонаведення чисто радіолокаційний канал, антена підключена в карданному підвіссі може сканувати простір, знаходити ціль і скеровувати ракету на ту ціль», – розповідає головний констуктор ТзОВ «Маркет-МАТС» Мирон Мартинів.

Як це не парадоксально, здавалось би перспективна фірма «Маркет-МАТС» наразі в критичному фінансовому стані. За словами керівництва, Міноборони затримує оплату за контрактами. Зароблені кошти доводиться вигризати навіть через суди.