Серію «Buen Camino», що в перекладі з іспанської означає «Доброї дороги», мисткиня Орися Онищак виставляла до огляду в галереї «Primus».
На майже трьох десятках живописних полотен - "Шлях святого Якова", паломницька дорога до іспанського міста Саньтьяго-де- Компостела, що в перекладі означає "Місце, позначене зіркою". Саме там, за переказами, поховали мощі апостола Якова. А два роки тому мисткиня вирушила цією дорогою. Опісля взялася малювати свій шлях з португальського міста Порту.
«350 кілометрів ми пройшли за 10 днів. Це в середньому було 30 кілометрів за день. Було доволі важко спочатку, а потім сподобалося», - розповіла художниця Орися Онищак.
Іноді образи відтворювала з пам’яті після виснажливого дня, часом зі своїх світлин, та найчастіше, каже, малювала те, що залишалося в серці: «Фарби я не брала із собою, бо несла наплічник. А в наплічнику був спальний мішок і намет, і їжа на один день. Не було можливості фарби нести, але був олівець, був папір».
Святий Яків - покровитель пилігримів. Він став першим учнем, який прийняв мученицьку смерть за проповідь Христового воскресіння. А тепер до невеличкої церкви, у якій покояться його мощі, приходять ті, хто шукає істину. І дорога ця не була порожньою навіть у Середньовіччя.
«Це, швидше, дорога до себе. Абсолютно не було важливо йти зі священиком чи молитися — просто розмовляти з Богом. Не так традиційно, як в церквах моляться», - поділилася враженнями художниця.