Львівська інфекційна лікарня придбала бактеріологічний аналізатор за 2 млн грн

Аналізатор за лічені години визначає збудник хвороби. Раніше це тривало тиждень

12 вересня

У Львівській обласній інфекційній лікарні працівники бактеріологічної лабораторії почали визначати збудники інфекційних хвороб за допомогою автоматичного бактеріологічного аналізатора. Цей апарат після встановлення збудника інфекційної хвороби, відразу ж підбирає антибіотики, до яких чутлива та чи інша бактерія. Це дозволяє всього за декілька годин діагностувати інфекційне захворювання, нерідко доволі рідкісне, і чітко підібрати лікування.

Про такий аналізатор лікарі-інфекціоністи мріяли останні п’ять років, але оскільки апарат доволі дорогий – близько 2 млн. грн, то придбати його було проблематично. Спочатку сподівалися, що аналізатор для лікарні куплять благодійники, але не вийшло.

Навесні цього року директору Львівської обласної інфекційної лікарні Сергію Федоренку вдалося домовитися з виробниками медичного обладнання придбати автоматичний бактеріологічний аналізатор на умовах лізингу. У серпні аналізатор доставили в лікарню і запустили його в роботу.

«Перемовини ми вели останні три роки і ось він вже три тижні працює у бактеріологічній лабораторії лікарні. Апарат- корейського виробництва, адаптований для роботи в країнах Євросоюзу. Такі є у Польщі, Чехії, Словаччині та інших країнах Євросоюзу. Вартість цього аналізатора – 1 млн 600 тис. грн, а разом з тест-системами – майже 2 млн грн. Ми придбали його для лікарні на умовах лізингу», - сказав ZAXID.NET Сергій Федоренко.

За словами Сергія Федоренка, цей апарат дозволяє у випадку якоїсь надзвичайно рідкісної хвороби, коли є сумнів, чи це дійсно цей збудник, вийти на будь-яку лабораторію європейських країн, де є такі ж аналізатори, і підтвердити діагноз.

Бактеріологічний аналізатор при встановленні збудника хвороби відразу визначає антибіотики, до яких він чутливий – найбільш чутливий, менш чутливий і нечутливий. Це дозволяє не лише з першого дня розпочати правильне лікування пацієнта, що допоможе уникнути ускладнень, а й вирішити ще одну важливу для нас проблему – уникнути звикання до антибіотиків.

До появи в лікарні бактеріологічного аналізатора лаборанти витрачали не менше тижня, аби встановити збудник інфекційних хвороб, особливо тих, які зустрічаються нечасто. А лікарі, як пояснила ZAXID.NET лікар-епідеміолог лікарні Наталія Тімко, лікували пацієнтів емпіричним способом, тобто, призначали антибіотики, виходячи з інструкції до них чи відповідно до протоколів лікування. На одних антибіотики діяли, на інших – ні. Якщо через три дні не наступало полегшення, призначали інші.

«Раніше йшло не менше п’яти днів на те, аби дізнатися, який мікроорганізм викликав захворювання. І ще треба було днів два, або встановити, який антибіотик до нього чутливий. Тепер встановити збудник і визначити, до якого антибіотика він чутливий, можна всього за декілька годин», - сказала Наталія Тімко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії