Львівська «кремнієва долина»

Що відомо про інноваційний парк у Львові

16:06, 17 травня 2017

Два роки тому ZAXID.NET повідомляв, що на території колишнього заводу «Львівприлад» на вулиці Стрийській планують побудувати новий кварталу, який включатиме в себе офісний центр та багатоповерхові житлові будинки з необхідною інфраструктурою як то дитячий садок, магазини, паркінг тощо. Забудовники ТОВ «Львів СтнадартБуд» та девелоперська компанія UPD більше детально розповіли про те, що саме планують побудувати на території колишнього заводу і чому це так важливо для Львова.

***

Містечко у стилі IT

Свій проект забудовники називають інноваційним парком або такою собі «кремнієвою долиною». Іншими словами це буде таке собі містечко для IT-шників, компаній у галузі передових технологій та енергозбереження. При чому будуватимуть не просто бізнесовий квартал у звичному розумінні. Будівнитво здійснюватимуть за принципом «Живи — працюй — навчайся — відпочивай». Проект передбачає комплексну інфраструктуру з поєднанням різних функцій:

  • ділова — офіси класу А (не просто робочі місця, а максимально зручний простір для саморозвитку, роботи та бізнесу – конференц-зали, система кондиціонування, високошвидкісні ліфти, наземні і підземні паркінги, кафе, автоматизовані системи життєзабезпечення, системи контролю доступу в будівлю)
  • технологічна (всі необхідні комунікації для ведення бізнесу у сфері передових технологій)
  • соціальна (заклади освіти та відпочинку, медичні центри, житло, магазини тощо).

Тобто інноваційний парк – це комплексна забудова зі всіма зручностями для людей життя та роботи у ньому. Тобто працівник IT-компанії зможе жити та відпочивати неподалік від місця праці, яке також буде максимально комфортним.

За планами, найсучасніші офіси європейського зразка стануть передумовою для розвитку львівських IT-компаній та спонукатимуть великі міжнародні компанії відкривати у Львові свої представництва.

«Офісних центрів класу А у Львові справді не вистачає. Якщо ми хочемо затягнути до нас якісь компанії і світовим іменем, то маємо запропонувати їм правильну інфраструктуру», – зазначив генеральний директор ТОВ «Львів СтнадартБуд» Олег Засадний.

На думку заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, це дасть новий поштовх для розвитку і міста і створить робочі місця для перспективної молоді.

«Ключова річ, за яку сьогодні всі змагаються – це молоді талановиті люди, які вміють об’єднуватися та створювати продукти доданої вартості. Є одна важлива річ в тому, що важливі умови, в яких це все робити, - сказав Андрій Москаленко. – У Львові навчається дуже багато студентів і це головний ресурс. Багато корпорацій, коли приїжджають до нас, дивуються, скільки в нас університетів, студентів, здивовані молодістю нашого міста. Ми розуміємо, що це – ті люди, які можуть створювати шалену додану вартість і ми можемо конкурувати з великими європейськими містами».

Як це працюватиме?

Проект втілюватимуть поетапно. Перше – це три сучасні офісні центри, з’єднані між собою підземними паркінгами, де будуть орендувати приміщення компанії, які працюють в галузі IT, енергозбереження, сучасних технологій та різні підприємства для їх обслуговування.

«Ми не здаватимемо офіси в оренду будь-кому, тільки б він справно платив. Перша і головна для нас умова – це зміст компанії. Ми здаватимемо офіси лише фірмам, які пов’язані з передовими технологіями, або, наприклад, банкам чи кафе, у яких вони будуть клієнтами», - пояснив Віталій Мельник.

За його словами, орендарів шукати не треба. Навіть з урахуванням, що офіси класу А – недешеві для оренди, менеджери інноваційного парку стверджують, що «орендарі вже чекають на завершення будівництва».

Перший офіс здадуть до кінця наступного року. Парк у цілому обіцяють завершити за чотири роки.

Трохи цифр

Менеджери проекту стверджують, що Львів може стати справжньою «кремнієвою долиною» не лише Україи, а й Східної Європи. Лише зараз у Львові налічують близько 200 IT-компаній та 15 тис. IT-інженерів. Щорічне зростання попиту на IT-продукти становить 20%. За певних умов, на думку менеджерів проекту, ці цифри лише зростатимуть.

«Є зацікавлення з точки зору формування екосистеми. Чим цікаві ці площі? Умовно кажучи, на першому поверсі є офіс команди, на другому – офіс замовників. Тобто на першому поверсі розробляють продукт, а на другому – у вас можуть це замовити. Замовник і виконавець сидять в одному просторі і можуть навіть радитись між собою, підходить такий чи інший продукт», - зазначив Андрій Москаленко.

Інноваційний парк займатиме 6 га. Загальна площа усіх приміщень – близько 40 тис. м2.

За планами, завдяки інноваційному парку у Львові з’явиться щонайменше 3 тис. нових робочих. Ні Олег Засадний, ні Віталій Мельник наразі не озвучують вартість проекту. Однак зазначають, що його очікувана окупність – 15 років.

Львів – не перший

Перший в Україні інноваційний парк вартістю 200 млн доларів США побудували у Києві. Він має назву UNIT.City. Відкриття відбулось у квітні цього року, проте наразі він ще не завершений до кінця. За очікуваннями, у ньому буде 15 тис. нових робочих місць.

Хто будує?

Будуватимуть інноваційний парк ТОВ «Львів СтандартБуд» і девелоперська компанія UDP. Для участі в проекті UDP придбає 25-процентну частку ТОВ «Львів СтандартБуд». Сторони вже досягли домовленості, угоду буде укладено до кінця червня цього року.