Львівська культура на вихідні

Що можна побачити та почути онлайн 8-10 травня

12:05, 8 травня 2020

Карантин триває, львівські культурні інституції продовжують свої активності онлайн. Пропонуємо найцікавіше на вихідні.

8 травня о 19:00 відбудеться онлайн-трансляція вистави «Наркіс» у театрі Леся Курбаса (на головному фото).

Вистава за мотивами прадавньої єгипетської притчі, текстами Григорія Сковороди та давніми духовними напівами буде доступна за посиланням.

Львівська національна опера транслюватиме архівні записи вистав та документального фільму за участі славетних співаків – Олександра Громиша, Володимира Ігнатенка та Ігоря Кушплера.

Перегляди дійсні на час трансляції та 12 годин після її закінчення на YouTube-каналі Опери.

Розклад трансляцій:

  • Щоденно – документальний фільм про соліста Львівської опери, народного артиста України Олександра Громиша;
  • 8 травня, 19:00 – опера «Мойсей» Мирослава Скорика;
  • 9 травня, 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса;
  • 10 травня, 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса.

Львівський органний зал продовжує свої трансляції концертів.

  • 8 травня, 20:15 – Симфонічна музика Людкевича. Це особливий запис. Великий концерт до 115-річчя Станіслава Людкевича у Львівській філармонії взятий з архіву львівського телебачення. У виконанні симфонічного оркестру Львівської філармонії звучить останній великий твір Людкевича – «Подвиг», хоча сам композитор дав йому назву «Танець мертвих». Цей твір на момент його написання був першим у своєму жанрі в Україні.
  • 9 травня, 20:15 – Органний концерт Станіслава Калініна. У програмі – твори Баха, Ліста, Кребса та інші твори. Концерт відбувся 29 березня 2018 року у рамках ІІІ Міжнародний фестиваль камерної та органної музики у Львові.
  • 10 травня, 20:15 – Галицькі композитори. Лекція Лілії Шевчук-Назар. Частина перша

Усі концерти доступні з 20:15 за посиланням.

Капела «Дударик» готує два сюрпризи до дня Матері. «З усіх куточків Львова по одному голосу та відео наші співаки і оркестранти присилають їх, а спеціалісти з’єднають у красиве мереживо. А хорова школа із балетною школою у співпраці зробила «сольний» відео-твір. Там і спів і пластика балету в синергії. Що важливо, діти відібрали поезію, адаптували, заранжували це все самотужки. Знаю, Мамам це дуже припаде до душі, бо ці роботи щирі і по-дитячому наївні, бо ми залишаємось дітьми для них назавжди», – обіцяють організатори. Твори будуть доступні 10 травня на сторінці капели у Facebook та YouTube каналі.

Львівська національна філармонія пропонує 10 травня о 18 годині велику онлайн-подію з нагоди Дня матері. Н сцені філармонії виступлять такі зірки як Оксана Муха, Софія Соловій, Юрій Гадзецький, Наталія Кухар. У їх виконанні прозвучать улюблені тематичні пісні та оперні арії у супроводі фортепіано та гітари.

«10 травня, у неділю, буде чудове свято – День Матері! Водночас, розуміємо, що ніхто ніяких заходів у цей день не плануватиме. Але жодна епідемія не може відмінити слово «мама», яке є надзвичайно важливим для кожного. І уявіть собі, для усіх матерів в одному онлайн-концерті будуть співати такі зірки, як Софія Соловій, Оксана Муха, Юрій Гадзецький, Наталія Кухар! Мені здається, що це буде чудова подія, оскільки такий концерт навіть в живому виконанні, при публіці, неодмінно був би аншлаговим. Але у нових умовах, на мою думку, ця святкова подія теж буде не менш успішною!» – розповів генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп.

Концерт буде доступним за посиланням.

Галерея «Зелена канапа» пропонує виставку львівської мисткині Уляни Нищук «Сон Марії». Наразі у соцмережах галереї виставлятимуться фото окремих робіт авторки. Як тільки це буде дозволено, виставка відкриється офлайн.

Центр міської історії записує звуки міста на платформу «Звуковий ландшафт Львова». Карантин змінив міські будні, в тому числі й звучання вулиць, парків, транспорту. Слухайте місто і дізнавайтесь більше про карту за посиланням.

Також Центр продовжує проєкт #Архів 404. Приєднатися до творення архіву можуть усі охочі надіславши фото, відео, особисті історії і будь-які цифрові документи, які свідчать про ваші досвіди під час карантину.

Форум Видавців продовжив літературні вечори «Літкур‘єрі» до 10 травня.

  • 8 травня зустріч з Сергієм Плохієм, україно-американським істориком і письменником, директором Гарвардського українського наукового інституту.
  • 10 травня зустріч з Тарасом Лютим, українським філософом та письменником.

Трансляції пройдуть о 20:30 на сторінці Форум Видавців.