Більшість львівських готелів офіційно виплачує своїм працівникам зарплату на рівні мінімальної, а тому сплачує невеликий податок від доходів фізичних осіб (ПДФО) до міського бюджету. Про це стало відомо з даних департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, який проаналізував надходження до бюджету податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) від 24-х найбільших львівських готелів і надав цю інформацію редакції ZAXID.NET.
Загалом львівські готелі сплатили за 11 місяців цього року 11,4 млн грн податку з доходів фізичних осіб. Найкращим платником податків серед львівських готелів виявився Leopolis, де офіційна середня зарплата працівників – майже 15 тис. грн. Протягом січня-листопада 2019 року із зарплат працівників готелю, ресторану та ТЦ «Опера Пасаж», що входить у мережу, сплатили до міського бюджету 1,4 млн грн ПДФО за 84 працівників.
Більшість львівських готелів виплачує зарплату на рівні мінімальної (попередні дані ЛМР)
Готель «Дністер» сплатив у міський бюджет понад 2 млн грн ПДФО, однак це пов’язано не з високими офіційними зарплатами, як у випадку з готелем Leopolis, а з великою кількістю офіційно влаштованих працівників. Загалом «Дністер» задекларував 207 працівників з середньою зарплатою 9 тис. грн.
Готель французької мережі Ibis сплатив 411,2 тис. грн податку за 33 працівників, а готель Panorama – 583 тис. грн за 48 працівників. У цих готелях офіційна зарплата – близько 10-11 тис. грн. Працівники готелів «Гетьман» та Vintage Boutique Hotel отримують по 7-8 тис. грн офіційної зарплати.
У 15 з 24 проаналізованих готелів офіційна заробітна плата – від 5 тис. грн і нижче. До прикладу, у готелі Grand Hotel є 120 офіційно влаштованих працівників, а середня офіційна зарплата на рівні 4,5 тис. грн. Готель «Шопен» виплачує найменшу серед 24 готелів офіційну заробітну плату – лише 4,3 тис. грн при тому, що в готелі офіційно працює лише 20 людей.
Готелі Modern Art Hotel, BANKHOTEL та Reinkartz зареєстровані не у Львові, відтак повної інформації про сплату податків та заробітну плату працівників міська рада не отримує.
«Питома вага податку з доходів фізичних осіб – це є податок від офіційно отриманої заробітної плати всіх працівників, які працюють в різних галузях в місті, складає 60%. Відповідно наповненість міського бюджету дуже залежить від того податку, який сплачують офіційно зайняті працівники. Ми бачимо, що в деяких готелях є розуміння, а деякі виплачують заробітну плату на рівні мінімальної. Минулого року ми звертались до кожного власника готелю і писали, наскільки це важливо для іміджу міста, але не всі з розумінням до цього поставились», – розповіла ZAXID.NET керівниця департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич.
Нагадаємо, нещодавно міська рада Львова оприлюднила перелік міських ресторанів, які сплачують найбільші податки до міського бюджету.