Компанія «Ірокс» розгорнула будівництво одразу двох суміжних об'єктів без жодних дозволів. Йдеться про житловий комплекс в Рясному на вулиці Шевченка, 418. Один із них на початковій стадії зведення. Інший ‒ при самій залізничній колії вже будують четвертий поверх.
На вул. Шевченка, 418 обгороджена територія, завезені плити. Височіє кран та інша будівельна техніка. Однак ніде немає паспорта цього об'єкту. Невидимкою є це будівництво також і в усіх реєстрах.
«Ця земля жодному забудівельнику не відводилась. Жодних документів не оформлялося. Крім того, дозвільних документів не видавалося», ‒ наголошує заступниця начальника управління земельних ресурсів депараменту містобудування Ельвіра Колос.
В ДАБІ міста кажуть, самовільно захопленою ділянкою орієнтовною площею у півгектара ще й проходить так звана «червона лінія». Забудовник нікого не допускає на будмайданчик і спілкується з контролюючими органами мовою судових позовів.
«Ніяких документів нам не надали. Сказали: ми вас не пустимо. Пізніше нам було надано розрахунок, що це об’єкт СС3 після завершення перевірки. Була винесена постанова, яку суд скасував. І визнав, що це СС3 і ви не маєте права притягувати», ‒ каже керівник юридичного відділу Інспекції Держархбудконтролю Львова Святослав Кіндратів.
Класифікація об'єктів СС3 ‒ це вже компетенція держави, а не міста. Скандальний забудовник «Ірокс» вже давно потрапив до «чорного списку» і Асоціації західноукраїнських забудовників. Не лише дикі методи узаконення свого будівництва, а й якість робіт не витримують тут жодної критики.
«Ми бачимо, що тут не завершений не лише благоустрій. Фактично якість будівництва, навіть на першому поверсі, де немає складності висотних робіт, залишається з шпарами», ‒ розповів у коментарі ZAXID.NET голова Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.
Відтак вся халатність забудовника лягає на плечі мешканців. Частина з них також судиться з «Іроксом».
«Жахливо. Ліфта немає. Ми живемо вже 4 роки. Жах. Ми на 10 поверсі живемо», ‒ нарікає мешканка новобудови компанії «Ірокс» Оксана.
Міський голова Львова вже дав доручення скерувати звернення щодо скандального забудовника до генерального прокурора. І закликає не купувати нерухомість в «Ірокса». Бо після знесення будинку на Личаківській самовільне будівництва на Рясному може стати наступним прецедентом у місті.
Щоб не втрапити у халепу, варто користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.