Львівська мерія обмежила використання поліетилену в місті

Спочатку на більш екологічне пакування перейдуть супермаркети, а згодом - магазини та ринки

10:54, 9 листопада 2018

Виконавчий комітет Львівської міської ради під час засідання 9 листопада погодив обмеження використання поліетилену у торгових точках міста.

Згідно з прийнятим рішенням, власникам супермаркетів та магазинів рекомендуватимуть пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових пакетів – паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Також торгові мережі мають розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазових пакетів.

За словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, це рішення передбачає поетапний перехід від поліетилену до більш екологічного пакування. Першим кроком буде добровільна, лояльна система пропонування різних видів пакувань у супермаркетах. Потім міська рада запропонує альтернативу використання не лише поліетиленових пакетів, але й інших шкідливих пакувань, наприклад, спіненого полістиролу (пінопласту).

«Ми визначимо все пакування, яке можна замінювати, і будемо пропонувтаи супермаркетам альтернативу. Це дасть поштовх різним громадським організаціям, які працюють сьогодні у Львові, пропонувати альтернативу. Ми зможемо запускати цілі виробництва таких речей», - зазначив він.

Андрій Москаленко також зазначив, що частина міських супермаркетів уже готова перейти від одноразових поліетиленових пакетів на більш екологічні. Після супермаркетів перехід від поліетилену пошириться на малі магазини та ринки.

Департамент гуманітарної політики ЛМР має провести просвітницьку роботу у міських школах щодо негативного впливу на довкілля поліетиленового пакування. Департамент економічного розвитку ЛМР має створити пункти прийому поліетиленових пакетів.

Щороку населення Землі використовує близько одного трильйону пластикових пакетів. Термін розкладання виробів із пластика складає 400-450 років. Пластик виділяє токсичні речовини, які згубно впливають на організм людини і призводять до захворювань печінки, раку грудей, діабету, гормональних порушень та уражень серця. Євросоюз забороняє використання контейнерів із пінопласту, тонких поліетиленових пакетів, тримачів повітряних кульок, одноразового посуду, вушних паличок та соломинок для напоїв.