Виконком Львівської міськради 13 листопада затвердив містобудівні умови та обмеження для другої черги реконструкції старого трамвайного депо на перехресті вул. Сахарова та Вітовського у Львові.
Йдеться про реконструкцію приміщень ремонтного цеху, майстерні служб колії та прохідної. Реалізація другої черги передбачає перетворення великого подвір'я колишнього трамвайного депо у площу Станіслава Лема. Територія, що зараз закрита парканом, буде відкритою для відвідувачів.
«Безпечнішою також стане трамвайна зупинка, адже з неї можна буде вийти не на вузький тротуар, а на широку площу з виходами в кілька напрямків», – повідомили інвестори, що займаються реконструкцією депо.
Реконструкцію території депо поділять на три етапи: спочатку відремонтують монтажні електроцехи та медпункт, а також облаштують громадський простір зі сторони вулиці Героїв Майдану. Потім відновлять правий та центральний ангари та відремонтують площу поруч із ними. На третьому етапі реконструюють колишню компресорну станцію та облаштують паркомісця довкола будівлі.
Першу чергу робіт уже почали, натомість другу планують виконати впродовж 2021 року. Загалом же ревіталізувати старе депо мають за два-три роки.
Нагадаємо, територію старого трамвайного депо на перетині вулиць Сахарова та Вітовського планують перетворити на інноваційно-креативний простір. У липні 2017 року Львівська міськрада оголосила інвестиційний конкурс на ревіталізацію старого трамвайного депо. Переможцем конкурсу стало ТОВ «Лем Стейшн», власниками якого є співзасновник ІТ-компанії N-iX Дмитро Косарєв, підприємець Олег Мацех, ресторатор та співвласник Kumpel Group Марк Зархін, співзасновник ІТ-компанії SoftServe Тарас Кицмей, власник готелю «Леополіс» Тарас Добрянський та представник фінської інвестиційної компанії K.Hartwall Invest Олег Дрінь.
У січні 2020 року виконком ЛМР видав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію першої черги трамвайного депо. Втім дозвіл на початок робіт від ДАБІ отримали лише 7 жовтня.