Львівська мерія попросила замінити суддю у справі про викуп кінотеатру Богдана Хмельницького

17:38, 5 листопада 2014

Керівники кінозалу імені Богдана Хмельницького у Львові хочуть його викупити і приватизувати. Однак в управлінні комунальної власності міста їм вперто відмовляють, оскільки підприємство не має договору оренди на ці приміщення. Судова тяганина триває вже не перший місяць. Сьогодні, 5 листопада, управлінці попросили замінити суддю. 

Приміщення кінотеатру не використовують за призначенням уже десятки років. Раніше кінотеатр мав статус державного комунального підприємства. Проте міська рада вирішила такі підприємства ліквідувати, а приміщення продати. 

Тоді директор кінотеатру Роман Бекесевич вирішив зробити із підприємства ще й ТзОВ і приватизувати кінотеатр, викупивши його.

Головний спеціаліст юридичного відділу ЛМР Олег Ганусяк пояснює: «Це ТзОВ зареєстроване за тією ж адресою, що і ДКП (державне комунальне підприємство), що також є дуже дивним, адже між ДКП і управлінням комунальної власності є підписаний договір, відповідно до якого ми надаємо в оренду всі приміщення, проте в нас немає жодного підписаного договору з ТзОВ «Кінотеатр ім. Богдана Хмельницького», тому виникає питання як він міг зареєструвати ТзОВ і яким чином це все зробив?».

Управління комунальної власності відмовило у приватизації таким способом, тому що ТзОВ не має необхідного договору оренди. Натомість, керівник кінотеатру подав до суду, мотивуючи це тим, що його права як директора - порушені. 

«Ми бомжиків звідти виселили. Управління хоче ліквідувати ДКП, як підприємство. Ми відновлювали роботу ДКП, роботу підприємства, всі документи, які там були втрачені, підприємство робило, а потім вони вирішили його розпустити. А далі ми думаємо, що вони мали якісь плани на це приміщення», - наголосив Бекесевич.

Коли позов директора кінотеатру задовольнили, управління подало апеляцію. Натомість, Бекесевич вдруге подав до суду. До того ж ще у 2003 році міська рада визначила, що приміщення можна приватизувати лише конкурсним способом, а не через викуп. 

«Обов’язок власника і управління комунальної власності як того, хто має делеговані повноваження, якомога швидше вчинити дії і відчужити це майно конкурсним способом, для того, щоб прийшов хтось, хто заплатить ринкову суму ціну громаді за цей об'єкт, новий власник приведе все до належного стану і зможе там проводити будь-яку діяльність, яка не буде перечити чинному законодавству і збереже увесь будинок», - пояснила Інна Свистун, керівник міського управління комунальної власності.

Додамо, що суддю в одній з двох справ за клопотанням управління комунальної власності вже замінили.