Львівська мерія прокоментувала звинувачення у продажі бруківки

15:51, 19 грудня 2017

Львівська міськрада відреагувала на звинувачення у продажі бруківки за кордон, висловлені активістами під час прес-конференції 18 грудня.

Директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк заявила, що вся бруківка після демонтажу з доріг передається на зберігання до ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району», а передача цієї бруківки комусь іншому завжди відбувається на підставі рішення виконавчого комітету і є публічною.

«Коли ми проводимо ремонт доріг і демонтуємо мозаїку або бруківку, до прикладу, ЛКП «Львівавтодор», бо в основному вони проводять великі ремонтні роботи на дорогах із заміною інженерних мереж, облікує бруківку, яка демонтована, укладає угоду з ШРП і за договором зберігання передає бруківку в ШРП Галицького району», – цитує слова Ірини Маруняк прес-служба ЛМР.

Ірина Маруняк також пояснила, що незалежно від того, хто проводить ремонт дороги (комунальне підприємство чи приватна структура, яка виграла тендер), замовником робіт завжди є або ЛКП «Львівавтодор», або районна адміністрація, або ж департамент житлового господарства та інфраструктури міськради.

«Відповідно замовник зобов’язаний обліковувати бруківку і передавати у встановленому порядку на зберігання... Станом на сьогоднішній день в «ШРП Галицького району» є на зберіганні бруківка і мозаїка. Бруківка є різного розміру – є 758 м2 більшої бруківки і 245 м3 бруківки меншого розміру. Крім того у «ШРП Галицького району» є на зберіганні 1431 м2 мозаїки», – розповіла Ірина Маруняк.

У випадку, якщо демонтовану бруківку мають передати комусь іншому, то для цього приймають відповідне рішення виконавчого комітету, після чого оформлюють акт прийому-передачі. За словами Ірини Маруняк, виконавчий комітет неодноразово приймав рішення про передачу бруківки (зокрема і цього року) і всі ці рішення належно фіксуються і оформлюються.

Зазначимо, у понеділок, 18 грудня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі активісти заявили, що львівська бруківка після демонтажу з вулиць продається за кордон за ціною 800 доларів/м3. Окрім цього активісти закликали львів'ян вийти на акцію протесту проти заміни «історичної бруківки на недовговічний асфальт».