Львівська мерія затвердила новий проект договорів з перевізниками

Частина членів конкурсного комітету розкритикували проект договору

12:58, 31 січня 2017

У вівторок, 31 січня, виконавчий комітет Львівської міськради затвердив проект нового договору, який укладуть з перевізниками після конкурсу на 46 автобусних маршрутів.

Затверджений проект договору управління транспорту має укласти з перевізниками, які стануть переможцями на конкурсі, оголошеному 5 січня.

У проекті договору вказані випадки, у яких управління транспорту може розірвати договір. Це, зокрема, невипуск протягом двох днів на місяць планової кількості автобусів або зниження регулярності перевезень нижче 90%. Передбачені також штрафи для перевізників у сумі однієї мінімальної зарплати (3200 грн) за невиїзд на маршрути.

У проекті договору зазначається, що всі автобуси мають бути обладнані GPS-трекерами, а після запровадження е-квитка – валідаторами. Також у кожному автобусі мають оголошувати назви зупинок.

Зазначимо, що договір містить пункт про те, що після запровадження е-квитка до нього будуть внесені зміни. З цього випливає, що новий конкурс після введення е-квитка не оголошуватимуть.

Разом з тим, частина членів конкурсного комітету з визначення перевізників на 46 автобусних маршрутах Львова виявили в проекті угод з перевізниками низку недоліків. На їхню думку, угоди по суті не дають управлінню транспорту ЛМР жодних важелів впливу на перевізників і не покращать ситуацію з громадським транспортом у місті.

Звернення до міського голови Львова Андрія Садового з проханням змінити проект договору з перевізниками підписали 9 з 18 членів конкурсного комітету, які і визначатимуть переможців на конкурсі перевізників. Звернення підписали представники поліції, Держслужби з безпеки на транспорті, двоє депутатів ЛМР та низка громадських активістів.

Зокрема у зверненні йдеться про недосконалий механізм застосування штрафів до перевізників за випуск на маршрути менше, ніж 90% від планованої кількості автобусів. Саме поняття «планової кількості автобусів» договором не визначене. На практиці ж перевізники часто самовільно планують до випуски на маршрути значно менше автобусів, ніж передбачено договором, і таким чином зможуть уникнути штрафів.

Відтак, члени конкурсного комітету рекомендували штрафувати перевізників не за відхилення від планової кількості автобусів на маршруті, а за відхилення від кількості автобусів, передбаченої в договорах. Це зауваження підтримала директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич. Відтак виконком погодився внести до проекту договору зміни щодо штрафів.

Крім цього недоліку, члени конкурсного комітету також зауважили надто великі лоти (до 21 маршруту в одному лоті). Тому підписанти рекомендують зменшити розміри лотів до двох-трьох маршрутів, щоб місто мало більший вплив на перевізників і в разі розірвання договору могло швидко знайти іншого перевізника.

Крім того, управління транспорту оголосило конкурс на маршрути в «режимі маршрутного таксі», хоча відповідно до законодавства громадський транспорт у місті має їздити у «звичайному режимі». Зверненя з проханням виправити ці недололівки члени конкурсного комітету передали ЛМР.

Нагадаємо, 23 січня Франківський районний суд призупинив конкурс на визначення перевізників на 46 міських автобусних маршрутів Львова.