У Львові визначили переможців конкурсу учнівських проектів «Friendly school». До участі в ньому зголосилося понад 10 команд. Вони подали ідеї, як можна зробити навчання цікавішим, а дозвілля кориснішим. Серед них обрали три найкращі, які почнуть втілювати в життя вже цього року.
Переможцями конкурсу стали проекти учнів Академічної гімназії, Сихівської гімназії та школи №81.
В Академічній гімназії перерви вирішили розбавити музикою та пізнавальними програмами. Троє старшокласників вирішили відновити шкільне радіомовлення.
«В нас в гімназії понад 10 років тому вже функціонувало радіо, але обладнання зносилося, а в гімназії грошей на відновлення не було і радіо було закрите», – розповів співавтор проекту Марко Загартовський.
Автори проекту вже визначились із приміщенням. В підвалі є кабінет, де працює шкільний парламент. Там і планують встановити апаратуру. Визначились вже і з наповненням ефіру.
«Це буде "Смайл тайм" (музична програма), щоб відволікти учнів від сірих буднів, далі в нас буде привітання з днем народження, – зазначила співавтор проекту Настя Костів, – ще будуть пізнавальні рубрики, авторські програми. Нас буде людей 15. До нас вже підходили люди, які хочуть працювати.»
А це наймолодші учасники конкурсу – першокласники Марко Жовтанецький та Ярослав Кухарчук. Вони знайшли застосування для заасфальтованого майданчика поблизу 81-ї школи та вирішили зробити його креативнішим.
«Це буде майданчик, щоб ми могли не сидіти в школі, а виходити сюди і бавитись», – розповів Ярослав.
Поряд із традиційними для дитячих майданчиків гірками та гойдалками, на майданчику хочуть спорудити шахову дошку та спеціальний павільйон для уроків на свіжому повітрі.
«Це клас, де можна б було проводити уроки з біології, географії, малювання», – пояснив батько Марка Олег Жовтанецький.
Подібні креативні шкільні майданчики діти та їхні батьки бачили в Польщі.
А от п’ятикласникам із Сихівської гімназії набридло бігати на уроки з важкими рюкзаками і довго стояти в черзі в шкільний гардероб. Тож захотіли встановити в коридорі своєї школи шафки для особистих речей.
«Ми хочемо зробити скриньки для того, щоб залишати там книжки і різні свої речі, на фізкультуру, наприклад. Щоб було зручніше, бо в нас дуже важкі рюкзаки», – поділилася одна з авторок проекту «Friendly Boxes» Марта.
Конкурс у Львові провели вперше, до фіналу увійшли 10 команд учасників. Описати проекти школярам допомагали фахові тренери. А от цікавих ідей у львівських учнів не бракує. Вони хочуть створювати інтерактивні навчальні класи для хімії чи з надання першої медичної допомоги. Готові переобладнати спортивні майданчики та бібліотеки згідно з вимогами часу. Тож в міськраді обіцяють втілити в життя ідеї всіх фіналістів.
«Оскільки вони були першими, були сміливими, ули найкращими у місті, ми передбачаємо, що кошти на реалізацію їхніх проектів будуть включені до бюджету розвитку у 2017 році», – зазначила начальник міського управління освіти Зоряна Довганик.
А от з переможцями вже найближчим часом зустрінуться експерти, які допоможуть скласти реальний кошторис та розпочати роботи.