Львівська міська рада затвердила програму цифрового перетворення міста

12:45, 17 березня 2016

Депутати Львівської міськради під час сесії 17 березня затвердили програму цифрового перетворення Львова на 2016-2020 роки, яка передбачає поступовий перехід на е-врядування.

Одне із ключових завдань цієї програми – перевести всі послуги, які надаються у місті, до електронного формату.

«Ця програма включає в себе розвиток електронного документообігу, електронних послуг, а також відкритого бюджету, які розпочалися ще минулого року і зараз стають все більш зручними для мешканців міста. Також програма передбачає розвиток так званого «розумного міста» – йдеться про використання інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності міста», – розповів під час розгляду цього питання у сесійній залі начальник управління міжвідомчої координації ЛМР Тимофій Александронець.

За його словами, до кінця цього року ЛМР планує перевести усі послуги до електронного формату.

«На порталі «Особистий кабінет мешканця» зараз доступно до 30 різних послуг, цього місяця ми також плануємо додати 30 послуг по архітектурі і розвиватися далі, щоб до кінця цього року вийти на понад 100 послуг. Фактично, наша мета – це перевести абсолютно всі послуги до електронного формату», – додав Тимофій Александронець.

За словами міського голови, завдяки впровадженню першого етапу електронного врядування у львівській мерії вдалося у вісім разів пришвидшити процеси прийняття рішень.

«Чому взагалі нам потрібно швидше рухатися в питаннях електронного урядування? Тому що це мінімізує корупцію, дає більший комфорт для мешканців і це економить папір. Уже сьогодні, коли ми почали перший етап впровадження електронного врядування у Львові, ми на 20% зменшили потребу паперу у Львові і у 8 разів пришвидшилися усі процеси», – заявив Андрій Садовий.

Програма цифрового перетворення також передбачає візуалізацію на карті міста витрат із бюджету; повний перехід на електронні закупівлі; створення повної публічної бази договорів, угод та меморандумів, що були укладені виконавчими органами Львівської міської ради та комунальними підприємствами; створення інтерактивних класів та впровадження електронного документообігу в навчальних закладах міста; впровадження електронно-медичної картки у міських лікарнях та поліклініках та створення єдиної бази пацієнтів, а також застосування інформаційних технологій для удосконалення системи паркування в місті.