Львівська міськрада не підтримала ухвалу про недовіру Садовому

16:19, 31 травня 2016

Депутати Львівської міськради не підтримали недовіру міському голові Львова Андрію Садовому. За відповідне рішення під час позачергового засідання сесії ЛМР 31 травня проголосували лише 14 з 64 депутатів. При цьому самого Садового у сесійній залі не було.

Результати голосування за недовіру Андрію Садовому

Проект ухвали, який зареєстрували члени фракції «Свобода» у Львівській міськраді підписали голови ще двох фракцій – Української Галицької партії (УГП) та УКРОПу.

Причиною недовіри в проекті ухвали було зазначено те, що Садовий не забезпечив побудову нового полігону для твердих побутових відходів.

«Мета цього голосування – показати міському голові, що він не справляється зі своїми обов’язками», – заявив під час обговорення проекту ухвали керівник фракції «Свобода» Маркіян Лопачак, який переконував депутатів, що висловлення недовіри не означає автоматичної відставки мера, а є лише «першим кроком» до неї.

Загалом ухвалу про висловлення недовіри меру підтримали лише 14 депутатів, хоча три фракції, які ініціювали цю ухвалу, налічують 17 депутатів - не голосували двоє депутатів з УГП, а один «свободівець» був відсутній.

Голосування проходило в переповненому активістами різних політичних та громадських організацій залі. Результати голосування, а також виступи депутатів, які підтримували Садового, вони зустріли вигуками «Ганьба!» і погрозами заблокувати депутатів у Ратуші. Деякі активісти і справді перекрили виходи з міськради, але блокування тривало не більше 10 хвилин, після чого депутати спокійно розійшлися.

Після голосування депутатів заблокували в сесійній залі, але не надовго

Варто зауважити, що висловити недовіру міському голові депутати можуть двома третинами загального складу – у випадку Львова це щонайменше 43 депутати.

«Якби дві третини депутатів підтримали висловлення недовіри, то це означало б, що міський голова повинен припинити свої повноваження, а виконувачем обов’язків мера стає секретар міськради», – пояснив ZAXID.NET політичний аналітик Олександр Неберикут, аналітик, член координаційної ради громадської мережі «ОПОРА» .

За його словами, рішення про висловлення недовіри, всупереч заяві голови фракції «Свобода» Маркіяна Лопачака, є остаточним, а не «першим кроком» до відставки. Мер у цьому випадку може повернутися на посаду лише після того, як оскаржить це рішення у суді.

«З точки зору здорового глузду, ті звинувачення, які звучать у бік Андрія Садового [у причетності до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі], є значною мірою політичними і надуманими, – вважає Олександр Неберикут. – Навіть якщо уявити, що сміттєзвалище було закрите, то пожежа все одно там могла спалахнути. Мені видається, що ця історія зараз дуже вдало використовується опозиційними силами у міській раді, які грають на незадоволенні громадяни, яке зараз є. Не треба, звісно, скидати з рахунків відповідальність міського голови, вона тут є, але не треба також її перебільшувати. Політична відповідальність за цю ситуацію розділена між міським головою та радою. Водночас, про юридичну відповідальність не йдеться. Ситуація не була наслідком його конкретних дій».

ZAXID.NET веде онлайн-трансляцію рятувальної операції у Грибовичах.