Львівська міськрада оприлюднила карту скандальних забудов

14:49, 2 грудня 2015

Управління архітектури Львівської міськради опублікувало онлайн-карту скандальних забудов. Зараз на ній позначено 30 новобудов, до яких міськрада має зауваження.

За словами ініціатора створення карти, головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, скандальними є новобудови без містобудівних умов та обмежень або ті, які будують з порушенням початкових дозволів.

«Якщо говорити про так звані скандальні новобудови, то йдеться передусім про спорудження будинків без містобудівних умов та обмежень. Якщо забудовник має цей документ, але будівництво ведеться із порушеннями, то воно також відображене на цій карті. Наприклад, часто беруть документ на будівництво триповерхового будинку, а по факту будують на п'ять-шість - на скільки в кого апетиту вистачить», - пояснив ініціатор створення карти, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Карта скандальних забудов, за його словами, створена передусім для того, аби убезпечити від помилок тих, хто захоче купувати квартири в цих будинках. «Ми закликаємо львів'ян і жителів інших міст, які захочуть купити житло у цих новобудовах, вимагати усі документи на будівництво», - каже Чаплінський.

Окрім скандальних будівництв Управління архітектури ЛМР також створило карту «законних» будівництв, на якій позначені спорудження промислових та спортивних об'єктів, будівинцтво інженерних та реконструкції сакральних споруд.

Наразі на цій карті позначено 200 об'єктів (містобудівні умови та обмеження на які видавалися із 4 червня до 2 грудня 2015 р.), однак невдовзі цю карту доповнять іншими спорудами, зокрема й тими, документи на будівництво яких видавалися до червня 2015 р.

За словами Юліана Чаплінського, обидві карти постійно оновлюватимуться. Що ж до скандальних забудов, то, за словами головного архітектора, міськрада не має можливості зупинити на них будівництво - такі повноваження мають лише поліція та місцеве управління Державної архітектурно-будівельної інспекції, яке з нового року буде напряму підпорядковуватися міському голові.

«На сайті цієї інспекції є приклади, коли вони зупиняють будівництво чи штрафують забудовника. Але чинне законодавство передбачає, що дозвіл на знесення будівлі чи демонтаж кількох поверхів може дати лише суд. А у нас суди розглядають такі справи роками. Наразі я не знаю жодного прецеденту, коли б в Україні знесли якийсь поверх на незаконній будові», - пояснює Чаплінський.

Водночас він запевнив, що як тільки у міськраді виявляють будівництво, яке ведеться із порушеннями, то одразу звертаються до правоохоронців.

«Коли ми бачимо порушення, то пишемо по кожній такій будові у поліцію, прокуратуру і в Державну архітектурно-будівельну інспекцію. У нас такі заяви - це перманентний процес», - пояснив Юліан Чаплінський.

Як писав ZAXID.NET, нещодавно міський голова закликав львів'ян не купувати житла у чотирьох новобудовах, будівництво яких ведеться із порушеннями.