Львівська міськрада отримала технічні висновки щодо демонтажу стели Монумента слави

Зробити це фахівці запропонували двома способами

7 вересня

У п'ятницю, 7 вересня, Львівська міська рада повідомила про одержання технічних висновків стосовно демонтажу стели Монумента слави, що розташований на перехресті вулиць Стрийської та Героїв Майдану. Наразі аварійні елементи конструкції і територія довкола пілону обгороджені парканом. Рішення про його знесення Львівська міська рада ухвалила 23 лютого на засідання виконавчого комітету.

«Нам запропонували демонтувати 30-метрову стелу двома способами: або поступово зверху вниз, або повалювати її одразу. Таким висновкам передувало детальне обстеження фундаменту Монумента слави та довколишньої території загалом», ‒ повідомив голова Галицької райадміністрації Андрій Зозуля.

Етап підготовки технічних висновків тривав декілька місяців. Документацію демонтажу підготували інженер-конструктор Ігор Кархут та фахівці «Львівської політехніки».

«Це було найважче питання, адже конструкція є складною, так просто приїхати краном і забрати її не вийде. Окрім цього, вона займає значну територію», ‒ зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Наступний крок, як повідомили у Львівській міській раді, це оголошення тендеру на проведення демонтажних робіт, які обійдуться орієнтовно у 300 тис. грн, а фірму-підрядника оголосять через два тижні після його проведення. Нагадаємо, окремі елементи стели після демонтажу пропонують передати до музею «Територія терору», що на просп. Чорновола, 45.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині