Львівська міськрада отримала технічні висновки щодо демонтажу стели Монумента слави

Зробити це фахівці запропонували двома способами

7 вересня

У п'ятницю, 7 вересня, Львівська міська рада повідомила про одержання технічних висновків стосовно демонтажу стели Монумента слави, що розташований на перехресті вулиць Стрийської та Героїв Майдану. Наразі аварійні елементи конструкції і територія довкола пілону обгороджені парканом. Рішення про його знесення Львівська міська рада ухвалила 23 лютого на засідання виконавчого комітету.

«Нам запропонували демонтувати 30-метрову стелу двома способами: або поступово зверху вниз, або повалювати її одразу. Таким висновкам передувало детальне обстеження фундаменту Монумента слави та довколишньої території загалом», ‒ повідомив голова Галицької райадміністрації Андрій Зозуля.

Етап підготовки технічних висновків тривав декілька місяців. Документацію демонтажу підготували інженер-конструктор Ігор Кархут та фахівці «Львівської політехніки».

«Це було найважче питання, адже конструкція є складною, так просто приїхати краном і забрати її не вийде. Окрім цього, вона займає значну територію», ‒ зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Наступний крок, як повідомили у Львівській міській раді, це оголошення тендеру на проведення демонтажних робіт, які обійдуться орієнтовно у 300 тис. грн, а фірму-підрядника оголосять через два тижні після його проведення. Нагадаємо, окремі елементи стели після демонтажу пропонують передати до музею «Територія терору», що на просп. Чорновола, 45.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КРРТ за борги відключив по всій країні аналогове мовлення телеканалу UA: Перший
На високогір’ї українських Карпат випав перший сніг
В Україні ввели в обіг нові 20-гривневі банкноти
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям