Львівська міськрада підготувала рекомендації підприємцям щодо вивісок

15:50, 6 жовтня 2010

У Львівській міській раді підготували інформаційні рекомендації підприємцям щодо оформлення і розміщення вивісок, зокрема, у центральній частині міста. Про це 6 жовтня під час брифінгу повідомила керівник КП «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради Інна Свистун.

"Ми підготували певні добрі приклади конструкцій, які можна використовувати як зразок", – сказала Інна Свистун. Фото цих конструкцій розміщено на сайті Львівської міськради. Це вивіски, поділено на тематичні групи залежно від матеріалів та способу розміщення: вивіски з дерева, з каменю та вітражі, ковані вивіски, вивіски на кронштейнах, вивіски зі скла, написи фарбою, вивіски, що складаються з окремих літер.

Інна Свистун також зазначила, що для спрощення процедури погодження розміщення вивісок, у міськраді створено спеціальну робочу групу, яка розглядає проекти вивісок, затверджує чи подає рекомендації щодо них. До робочої групи входять: заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста управління архітектури департаменту містобудування Володимир Сколоздра, директор КП "Адміністративно-технічне управління" Інна Свистун тощо.

Також для підприємців та представників рекламних організацій Львова планують провести тренінги на цю тему. "Варто багато уваги приділяти навчанню", – зазначає І.Свистун. Вона запевняє, що місто насправді, пропонує підприємцям простіший і дешевший шлях: спочатку погодити проект вивіски.

"Рекламні організації пропонують зробити якомога більше, щоб виділитися серед суб’єктів господарювання, які розташовані поряд", – каже вона. Однак додає, що часто переробляти таку конструкцію може бути дорожче, ніж одразу встановити ту, яка відповідає вимогам.

Інна Свистун також зауважила, що перевірки відповідності вивісок вимогам тривають постійно. "Є багато прикладів заміни вивісок. Демонтаж і реклами і вивісок також періодично відбувається. Та ми не зацікавлені у зрізанні конструкцій, а в їх якісному вигляді", – запевнила І.Свистун.

Вона нагадала, що згідно з чинним законодавством вивіска чи табличка – це елемент оформлення фасаду з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення.

"Підставою для виготовлення та розміщення вивіски є погоджений у встановленому порядку проект", – додала Інна Свистун.

Щоб погодити проект вивіски суб’єкту господарювання потрібно подати в управління "Дозвільний офіс" Львівської міської ради (вул. Весняна, 4 – 2 пов.) такі документи: заяву на ім’я начальника управління архітектури департаменту містобудування, копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарської діяльності, проект вивіски (який містить фотофіксацію можливого місця розташування вивіски розміром 10 см х 15 см, візуалізацію вивіски на фасаді, ескіз вивіски (М 1:5, М 1:10) з основними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, даними про використовувані матеріали, деталями шрифтів, логотипів, зображувальних елементів), копію документу на право користування приміщенням, де здійснює діяльність суб’єкт господарювання.

На поданих проектних матеріалах необхідно обов’язково вказувати: назву організації замовника; назву проектної організації або прізвище та ім’я автора проекту; дату виконання проекту.

Після подачі документів в управління "Дозвільний офіс" проект розглядає робоча група, яка погоджує проект вивіски, за умови відсутності будь-яких зауважень до проекту, або із зазначенням зауважень скеровує проект на доопрацювання. Засідання робочої групи відбуваються щотижнево. На засідання запрошуються суб’єкти господарювання та проектні організації.