Львівська міськрада подасть касацію щодо двоставкового тарифу

15:53, 23 жовтня 2013

Львівська міська рада подасть касаційну скаргу на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня, якою визнано протиправним рішення виконавчого комітету Львівської міськради №1189 про встановлення двоставкового тарифу в оплаті за тепло для населення. Кінцевий термін подання касаційної скарги – 3 листопада.

Про це 23 жовтня повідомила на прес-конференції представник юридичного управління Львівської міськради Марта Шевченко.

Зазначимо, рішенням від 16 жовтня апеляційний адмінсуд задовольнив позов мешканців житлового кооперативу №140 та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) «Угорська-22». Адже раніше Галицький райсуд відмовив мешканцям у такому рішенні.

У постанові суду зазначено, що, прийнявши згадане рішення щодо двоставкового тарифу, виконком перевищив свої повноваження, оскільки встановлення тарифу – компетенція відповідної Нацкомісії, а водночас «Національна комісія регулювання електроенергетики України не затверджувала тарифу на теплову енергію, на що суд першої інстанції не звергнув уваги». Крім того, йдеться в постанові, рішення виконкому базувалось на низці скасованих нормативно-правових актів і не містило інформації про собівартість однієї гігакалорії виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, а саме «ці три частини складають тариф».

Судова постанова також передбачає, що виконком може оскаржити її, подавши впродовж 20 днів касаційну скаргу (після набрання постановою законної сили).

Голова ВО «Вартові закону» Олексій Вєрєнцов, який представляв житловий кооператив №140 та ОСББ «Угорська-22» в суді, повідомив, що відтепер, завдяки рішенню суду, львів’яни можуть звернутися до виконавчого комітету Львівської міськради з заявою-вимогою про добровільне скасування рішення, яке регламентує застосування двоставокого тарифу. Також мешканці можуть вимагати перерахувати для них плату за тепло. Якщо цього не буде зроблено добровільно, зауважив Вєрєнцов, він впродовж місяця подасть лист до виконавчої служби про примусове виконання такої постанови.

Крім того, вважає він, доцільно було б, аби правоохоронні органи провели перевірку – на що витратили кошти, які мешканці «переплатили» через двоставковий тариф. З його слів, ЛКП «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» могли отримати завдяки двоставковому тарифу зайві кошти, які можуть сягати 0,5 млрд грн (за період дії ухвали – з 2006 року).

Начальник юридично-претензійного відділу «Львівтеплоенерго» Олег Іващук наголосив, що рішення виконкому №1189 (прийняте 2006 року) було скасовано ще 2008 року, коли для Львова перезатвердили тариф на тепло. Зі слів Іващука, наразі передчасно говорити про те, що двоставковий тариф у місті скасований та про перерахунок плати за тепло для мешканців, поки остаточного рішення щодо касаційної скарги не прийме Вищий адміністративний суд України. На сьогодні львів’янам нараховуватимуть плату за тепло за двоставковим тарифом. А заклики від громадських організацій не платити за двоставковим тарифом Олег Іващук назвав піаром. Крім того, зауважив він, нормативні акти, про які згадав Вєрєнцов, скасували вже після прийняття оскаржуваного рішення виконкому.

Як інформував ZAXID.NET, раніше також депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Міський голова Львова Андрій Садовий ветував цю ухвалу, мотивуючи це тим, що новий одноставковий тариф, який буде встановлено для міста на державному рівні, буде значно більшим за чинний двоставковий тариф. Але депутати подолали вето на цей документ. Після цього Галицький районний суд Львова за позовом ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» зупинив дію цієї ухвали.