Львівська міськрада подаватиме апеляцію на судове рішення про віллу на Свєнціцького

6 вересня

Вілла на вул. Свєнціцького, 16 у Львові – не пам’ятка архітектури. Так вважають власники напівзруйнованої будівлі. В окружному адмінсуді Львова вони скасували наказ облдержадміністрації, який вніс будинок до переліку щойно виявлених пам'яток. Якщо скасують ще й наказ Міністерства культури, яке у лютому цього року внесло віллу до реєстру пам'яток місцевого значення – невдовзі можуть розпочати будівництво багатоквартирного будинку. Міська рада оскаржуватиме рішення суду.

Віллу на Свєнціцького зараз не впізнати. Довкола все поростає зеленню, а сам будинок руйнується з кожним днем все більше. Помешкання пані Слави примикає до руїни. Жінка скаржиться на сирість у двох кімнатах та грибок, який дошкуляє сім’ї більше року.

«Я за те, щоби там щось або робилося, або хай роблять водовідвідні труби. Вже промокло так, що з фундаменту тягне ця мокрінь. В мене промочені дві кімнати, більше метра вже промокло», ‒ скаржиться пані Слава.

Віллу спорудив у 1896 році львівський архітектор Іван Долинський. Після війни її націоналізували і перетворили на п’ять помешкань. Квартири усі викуплені. Зараз господар маєтку ‒ ОСББ «Свєнціцького-16». Саме співвласники об’єднання, стверджує директор у телефонні розмові, хочуть на місці вілли спорудити новий будинок.

«Я хочу збудувати будинок, який сюди поміщається за нормами, виключно для мешканців ОСББ. Це не комерційний проект. Це є чотири поверхи, може 4,5, так, щоб він сюди вписувався, розумієте. В мене ж є погоджено з Міністерством культури. Вони нам погодили 23 поверхи, я навіть 23 не буду робити, я хочу зробити 18 метрів висотою», ‒ повідомив директор ОСББ «Свєнціцького,16», співвласник вілли Ігор Скробацький.

ОСББ двічі просило у міста історико-містобудівне обґрунтування на багатоквартирний будинок. Дозволу так і не отримали. А у лютому цього року Міністерство культури на підставі рішення облдержадміністрації внесло віллу до реєстру пам'яток місцевого значення. В кінці серпня Львівський окружний адмінсуд скасував наказ ЛОДА і цим дозволив будівництво.

Міська рада подаватиме апеляцію на це судове рішення.

«Ми, як і раніше, були проти будь-якої будови, окрім цієї вілли, ми так і залишаємося проти. Окрім того, ми сьогодні вчинили вже низку юридичних дій, скерували необхідні документи для того, щоб будь-які юридичні процеси з точки зору виключення з переліку пам'яток були унеможливлені», ‒ коментує заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Також жодних дозволів на будівництво міська рада обіцяє не надавати. А поза тим експерти наголошують: ця вілла особлива для Львова і її треба врятувати.

«Вона для нас важлива, бо це є авторська робота архітектора Івана Долинського, вона представляє певний стиль в архітектурі Львова. І це є два критерії, які важливі, щоб ця будівля була пам'яткою», ‒ додає начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське
Урочисте відкриття львівського 25 Book Forum перенесли спеціально для президента
Петро Порошенко запізнився на урочисте відкриття 25-го Book Forum у Львові на 50 хв.
25 книжок 25-го Форуму видавців
УПЦ МП пригрозила «мирною громадянською непокорою» після надання автокефалії УПЦ
У рейсовому автобусі українець намагався ввезти з Польщі майже 80 кг макової соломки
Від Порошенка до Петриненка
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької